18. İzmir Kısa Film Festivali'nde Başvuru Heyecanı 1 – zmir Kısa Film Festivali İzlenimleri 2

18. İzmir Kısa Film Festivali’nde Başvuru Heyecanı

İzmir’de aralıksız olarak devam eden tek sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl da “Daha Çok Film-Daha Çok İzleyici” anlayışıyla yola çıkıyor. Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Bornova Belediyesi ve Bayraklı Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşen festivalin tarihi 7-12 Kasım. Altın Kedi ödülleri için son başvuru tarihi 1 Eylül 2017.

İzmir Kısa Film Festivali 18’inci kez Dünya Sinemasını İzmir’e getiriyor

18. İzmir Kısa Film Festivali'nde Başvuru Heyecanı 2 – 17 İzmir Kısa Film Festivali

Bir kent klasiği haline gelen ve binlerce İzmirlinin kış ritüeli olan Uluslararası İzmir Film Festivali’nin 18’inci kez “perde” diyebilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Sinema duayenlerinden yabancı yönetmenlere kadar sinema dünyasının yoğun ilgisiyle karşılaşan festival için başvuru heyecanı şimdiden sosyal medyayı da sardı.

Festival tarihi 7-12 Kasım

7-12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek festivalin hazırlıkları, başvuruların kabulüyle başladı. Geçen yıl 83 ülkeden 1500’ün üzerinde film gönderilen festivale; bu yıl daha fazla başvuru bekleniyor.

400 kısa film

Hem il merkezindeki çeşitli salonlarda hem de üniversitelerde gerçekleştirilecek gösterimlerle, 400 kısa filmi İzmirli sinemaseverlerle buluşturmayı hedefleyen festival ekibi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerine dopdolu bir sinema haftası yaşatmayı planlıyor. Film gösterimleri dışında, ünlü oyuncularla söyleşiler, duayen sinemacılarla paneller ve yetkin isimlerle atölyeler içeren geniş programıyla da kısa film konusundaki farkındalık çıtasını biraz daha yükseltiyor.

“Altın Kedi” için başvurular başladı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon film kategorilerinde yarışacak olan kısa filmler başvurularını www.izmirkisafilm.org adresi üzerinden yapabilecekler.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir