19. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Açıklandı 1 – Beren Saat

19. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Açıklandı

30 Mart 2023

19. Akbank Kısa Film Festivali’nin yeni tarihleri 2-12 Mayıs 2023 olarak belirlendi.

Kısa filmlerin yapımına özendirmek, bu alanda yeni yapımları teşvik etmek ve ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları destelemek amacıyla başlatılan ve her yaştan sanatseveri kapsayan bir festival kültürü yaratan Akbank Kısa Film Festivali, bu yıl izleyicisiyle yeniden Akbank Sanat’ta buluşacak. Akbank Sanat binasında fiziksel olarak gerçekleşecek festival çevrimiçi olarak da takip edilebilecek.

19. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Açıklandı 2 – 19 Akbank Kisa Film Festivali afis 1

Dünyanın çeşitli bölgelerinden ve Türkiye’den toplam 2237 kısa filmin başvuru yaptığı; Selim Evci direktörlüğünde gerçekleştirilecek 19. Akbank Kısa Film Festivali’nin ulusal ve uluslararası yarışmalarının jüri üyeleri de açıklandı.

Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri; oyuncu Beren Saat, yönetmen Umut Aral, oyuncu Ekin Koç, kurgucu Ali Aga ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı.

Uluslararası yarışma Dünyadan Kısalar ana jüri üyeleri; oyuncu Mina Kavani, yönetmen Jonas Matzow Gulbrandsen, oyuncu Nik Xhelilaj, Mubi Türkiye direktörü Cem Altınsaray ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı.

Forum Senaryo Yarışması ana jüri üyeleri; oyuncu Merve Dizdar, yönetmen Emre Kayiş ve oyuncu, oyun yazarı Berkay Ateş olarak belirlendi.

20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgilerini festival bünyesinde toplama ve bu alandaki üretimleri teşvik etme amacıyla ikinci kez düzenlenen Genç Bakışlar yarışmasının jürisi ise oyuncu Pınar Deniz, yönetmen Ziya Demirel ve müzisyen Saki Çimen’den oluşuyor.

Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Genç Bakışlar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim ve Forum bölümleriyle takip edilebilecek olan 19. Akbank Kısa Film Festivali’nin geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşilerinin yer aldığı programı 2-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında takip edilebilecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Oditoryum Seçkisi Müziği Sinema Salonlarına Taşıyor 5 – This is National Wake 2022

Oditoryum Seçkisi Müziği Sinema Salonlarına Taşıyor

Sinemaseverleri 10. kez ağırlayacak olan Engelsiz Filmler Festivali’nin Oditoryum seçkisi,
43. İstanbul Film Festivali 17-28 Nisan Tarihleri Arasında 6 – Perfect Days 2023 2

43. İstanbul Film Festivali 17-28 Nisan Tarihleri Arasında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, 43.