2. El Film Festivali Geliyor: “Elemiyoruz, Ellemiyoruz”

Kalbinin Sesini Dinle Asla Vazgeçme!

2. El Film Festivali geliyor! “Elemiyoruz, Ellemiyoruz” sloganıyla yola çıkan ve daha önce en az bir film festivalinden elenmiş filmlerin katılabildiği, “Uluslararası 2. El Film Festivali” yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Festival 20-24 Şubat 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek.

2. El Film Festivali Geliyor: “Elemiyoruz, Ellemiyoruz” 1 – 2 el afiş

Festival Bu Sene Tüm Ritmiyle İzleyici Karşısına Çıkacak!

2007 yılında kurulan Uluslararası Ankamall 2.El Film Festivali, altı yıldır ön elemede elenen filmlere ev sahipliği yapıyor. Daha önce herhangi bir film festivalden elenip bir kenara atılan 1.500’e yakın film altı yıl boyunca festival gösterimlerinde yerini aldı ve almaya devam ediyor. Önceki senelerde sadece kısa metraj filmleri kapsayan festival iki yıldır hem kısa hem de uzun metraj filmlerin gösterimini gerçekleştiriyor. Geçen yıl futbol konseptiyle düzenlenen ve büyük ilgi gören festival bu yıl Ritim Konseptiyle festival izleyicisiyle buluşacak. Festivalde gösterime girecek olan filmler ise 7 nota üzerinden kategorilendirilecek. Festivalde her sene olduğu gibi film gösterimlerinin yanı sıra ritim konseptine uygun olarak konser, atölye gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Başvurular 22 Eylül’de Başlıyor!

20-24 Şubat 2013 tarihlerinde yine ödülsüz ve jürisiz olarak düzenlenecek olan festival; teknik yeterliliği sağlamak koşuluyla gönderilen tüm filmlerin beyaz perdede gösterimini sağlayacak. Festivale film gönderim tarihleri ise 22 Eylül 2012’de başlayıp 22 Ocak 2013 tarihinde son bulacak. Film başvuruları festivalin web sitesinden online yapılabilecek. Festivalde ritim temalı filmlerin yanı sıra temasına bakılmaksızın herhangi bir festivalden elenmiş kısa ve uzun metraj filmlere yer verilecek.

www.ikincielfestivali.org

www.facebook.com/filmfestivali

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir