2. El Film Festivali’nin Konsepti Futbol

2. El Film Festivali'nin Konsepti Futbol 1 – 2 dikey5 yıldır düzenlenen 2.el Film festivali, ilk uzun metraj deneyimini yaşayacağı 6. yılındaki konsepti futbol ile sahalara çıkıyor. 6 futbol filminin yer alacağı festival kapsamında diğer tüm festivallerden elenmiş/ellenmiş filmlere yer verilecek.

Bu Sene Festivalin Konsepti Futbol!

Tıpkı sinema gibi seyircinin beğenisine sunulan ve seyirci dışına hiçbir etkenin müdahale edemediği futbol gibi bir konsepte sahip olacak olan festival, kendini bir Anadolu takımına benzetiyor ve adını da Bizim Takım olarak vurguluyor. Bizim takım kendini şöyle özetliyor: ‘Yıllar önce düşük bir bütçeyle, mahalle maçlarından, halı sahalara, soğuk şehir statlarından birinci lige uzanan bir yolculuk. Hiç yabancı oyuncu olmadan, düşük bütçeyle süper lige uzanan bir festival. Festival takımı maça hazır, sahada eşit şartlarda karşılaşalım.’

Gösterimler Büyülü Fener’de!

Bu sene 29 Şubat- 4 Mart 2012 tarihleri arasında Ankara’da ‘Futbol Konsepti’ ile düzenlenecek olan festival; yarışmasız, jürisiz gösterim koşulu olmaksızın, 2007 yılından itibaren ulusal ve uluslararası film festivallerinden elenen uzun ve kısa metraj filmlerin gösterimini üstlenecek. 1 Aralık 2011’de başlayan  film başvuruları ise 1 Şubat 2012’de son bulacak. Festival süresince 11:30’da başlayacak olan film gösterimleri Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek.

Bizim Takım İstanbul Deplasmanından 2 Puan Almaya Geldi!

Festival tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de İstanbul’da 22.02.2012 tarihinde düzenleyeceği basın toplantısında, süper ligin 4 Büyük takımını maça davet ediyor. Galibiyeti de beraberliği de 4 büyük takıma bırakan festival, 2 puan almak için İstanbul’da olacak. Basın toplantısı 22.02.2012 tarihinde saat 19.00’da Gümüşsuyu’nda bulunan Yıldırım Mayruk Moda Laboratuvarı’nda gerçekleştirilecek ve tüm basın mensuplarının katılımına açık olacak.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir