2. Gemlik Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu 1 – Hale Soygazi

2. Gemlik Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu

17 Mayıs 2023

Hale Soygazi’nin başkanlığındaki jüri üyeleri arasında Güven Kıraç, Ezel Akay, Yiğit Güralp ve Eyüp Boz yer alıyor.

Gemlik Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Gemlik Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu. 20-23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin kısa film yarışmasında dereceye giren filmleri, Türk sinemasının efsane ismi Hale Soygazi başkanlığında, yönetmen, yapımcı ve yazar Ezel Akay, oyuncu Güven Kıraç, yazar ve yaratıcı yapımcı Yiğit Güralp ve görüntü yönetmeni ve yapımcı Eyüp Boz gibi güçlü isimlerden oluşan jüri belirleyecek.

Jüri başkanı Hale Soygazi, sinemaya gönül vermiş gençlerin kendisini her zaman heyecanlandırdığını söyleyerek ‘’Sinema adına sarf edilen her türlü çabayı yürekten alkışlıyorum ve elimden geldiğince destekliyorum’’ dedi.

1.’lik, 2.’lik ve 3.’lük ödüllerinin yanı sıra mansiyon ödülünün de verileceği yarışma için başvurular, 1 Temmuz 2023 tarihine kadar filmfreeway.com sitesinden yapılacak.

Sadece Türkiye’den katılan filmleri kabul eden yarışmaya başvuran filmleri, alanında uzman kişilerden oluşan ön jüri değerlendirmesi sonrası ana jüri değerlendirecek ve ödüller sahiplerini bulacak. Kısa film yarışmasının Ön Seçici Kurulu’nda yönetmen Ceren Şahan, görüntü yönetmeni Hayri Çölaşan ve yönetmen Gültekin Bayır yer alıyor.

Ön jürinin değerlendirmesi sonrası belirlenen on film, oyuncu ve yönetmenlerden oluşan ana jüri tarafından izlenecek. Jürinin belirlediği ilk üçe giren filmler ve mansiyon ödülü kazanan filmler birbirinden büyük ödüller kazanacak. Yarışmada dereceye girenler için 1.lik ödülü 25.000 TL, 2.lik ödülü 20.000 TL, 3.lük ödülü 15.000 TL ve 4.lük mansiyon ödülü ise 10.000 TL olarak belirlendi.

Birbirinden özel konukların katılımıyla gerçekleşecek 2. Gemlik Film Festivali’nde Türk sineması film gösterimleri, sergiler, konserler ve söyleşiler yer alacak.

2. Gemlik Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu 2 – 2 Gemlik Film Festivali juri

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Başlıyor! 3 – 18 Isci Filmleri Festivali header

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Başlıyor!

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 2 Mayıs 2023 günü İstanbul’da
10. Boğaziçi Film Festivali Yarışma Başvuruları Açıldı 4 – 9 Bogazici Film Festivali oduller

10. Boğaziçi Film Festivali Yarışma Başvuruları Açıldı

10. Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal ve uluslararası film yarışmalarına ve