2. Malatya Film Festivali’nde Yarışacak Filmler

Geçen sene ilki düzenlenen ve sinemaseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan 2. Malatya Film Festivali’nin ulusal uzun metraj kategorisinde yarışacak filmler belli oldu. 18-24 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek festivalde sekiz film yarışacak.

2. Malatya Film Festivali’nde Yarışacak Filmler 1 – muff logo

Prof. Dr. Oğuz Onaran, Doç. Dr. Berrin Yanıkkaya ve Levent Cantek’ten oluşan önjürinin seçtiği filmler Malatya’da sinemaseverler ile buluşacak.

2. Malatya Film Festivali’nde Yarışacak Filmler 2 – page

2. Malatya Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışmacıları

Malatya Valisi Ulvi Saran’ın liderliğinde; Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı‘nın desteği ile Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nca organize edilen 2. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak filmler şöyle:

  • Eylül / Cemil Ağacıkoğlu
  • Gelecek Uzun Sürer / Özcan Alper
  • Kar Beyaz / Selim Güneş
  • Küçük Günahlar / Rıza Kıraç
  • Mar / Caner Erzincan
  • Saklı Hayatlar / Haluk Ünal
  • Unutma Beni İstanbul / Kollektif (Artistik Yönetmen: Hüseyin Karabey)
  • Zenne / M. Caner Alper ve Mehmet Binay

2. Malatya Film Festivali Ulusal Uzun Film yarışma bölümünde filmler “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Senaryo Ödülü (özgün ya da uyarlama)”, “En İyi Özgün Müzik” olmak üzere toplam 6 kategoride değerlendirilecek.

Jüri tarafından seçilen En İyi Film, “Kristal Kayısı En İyi Ulusal Uzun Film Ödülü” ve 30.000 TL ile, En İyi Yönetmen ödülü almaya hak kazanan sanatçı ödül heykelciği ve 10.000 TL ile ödüllendirilecek.

En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Özgün Müzik kategorilerinde ödüle layık görülen sanatçılar ise ödül heykelciğinin yanı sıra 6.000 TL maddi ödül kazanacaklar.

Ulusal Kısa Film Yarışmasında Kristal Kayısı En İyi Kısa Film Ödülünü alan film ise 5.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir