2019 Yılının En İyi Yerli Fantastik Filmini Seçiyoruz!

2019 Yılının En İyi Yerli Fantastik Filmini Seçiyoruz! 1 – collage

Yıl sonu yaklaşmışken ve 2019 yılında fantastik sinemaya ve alt türlerine ait rekor sayıda, tam 37 adet yerli yapım gösterime girmişken, “en iyisi hangisi” diye Öteki Sinema okurlarına soralım istedik!

Olay çok basit, altta anketin oylama şıkları var, en sevdiğiniz 3 filme oy verebilirsiniz. Filmleri vizyon hasılat rakamlarına göre dizdik.

Anketimizi cevaplayan ve yazı altına mail adresini de (mail kutucuğunu sadece biz görebiliyoruz merak etmeyin) ekleyerek filmler hakkında yorum bırakanlar arasından seçtiğimiz bir okurumuza,

Cenk Tekkaya Denizcilik’ten (Kalamış) 5 bin TL değerinde 3 aylık yelken eğitimi hediye edeceğiz!

Bu arada Türk korku sineması üzerine anketten yola çıkarak bazı notlar ekleyelim; 2015 bir rekor yılıydı ve 22 film vizyona girmişti. 2016’da o rekor kırıldı ve 28 film ile iddialı bir sayıya ulaşıldı. Bu yıl ise krize rağmen tam 37 fantastik film yapıldı, gösterildi!

Gişede kapışan yönetmenler değişmedi, Hasan Karacadağ’ın film çekmediği 2019 yılında Alper Mestçi ve Özgür Bakar türün iddialı sinemacıları olmaya devam ettiler. Can Evrenol’un yeni filmi, Peri: Ağzı Olmayan Kız ise Ocak ayında vizyona gireceği için bir sonraki yılın anketinde yer bulacak.

Aynı seriden iki filmin aynı yıl gösterime girdiği  de oldu. Araf 2, Araf 3 ve Sir-Ayet, Sir-Ayet 2…

Bu yıl en çok korku filmi çeken yönetmenler ise ikişer filmle Alper Mestçi, Biray Dalkıran ve Onur Aldoğan oldu.

Cem Yılmaz da ilk kez Karakomik Filmler ile anketimize girdi, bakalım kaçıncı olacak?

Haydi bakalım, etkileşim iyidir, umarım kazanan siz olursunuz. Kazananı 10 Ocak 2020 sabahı açıklayacağız!

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

4 Yorumlar

 1. blank

  Cem Yılmaz bu sene çekmiş olduğu karakomik filmler ile tarzının yine dışına çıkarak bu alanda ne kadar yetkin olduğunu tekrar göstermiş oldu. Büyük bütçelerin büyük işler yarattığı klişesinin aksine, tarzını sürekli özgün kılarak cesaret gerektiren işlere imza atıyor. Özellike işin kolaya kaçmak olarak değerlendirebileceğim dönem jargonları, askeri filmler ve biyografik yapımlardan sıyrılarak farkını tekrar ortaya koyuyor. Bence yılın en iyi filmlerinden bir tanesi diyebiliriz.

 2. blank
  Mustafa erdinc dogan

  Bu sene sinema acisindan siccin 6 filmini cok begendim sinemada 2 kere izledim secimim siccin 6

 3. blank

  Siccin 6 muadillerinden prodüksiyon kalitesi olarak bir gömlek üstündü.

 4. blank
  Mansur Yıldırım

  Alper mestçi bu ödüllere abone oldu artık her yıl kendisinin kazanmasına şaşırmıyoruz gerçekten korku türünde şu an en başarılı yönetmen siccin 6 gerçekten başarılı bir devam filmiydi 7.filmi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir