3. Dostluk Kısa Film Festivali Ana Jürisi Açıklandı

3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali ana jürisi açıklandı. Festivalin ana jürisinde bu yıl da Türkiye ve dünyadan önemli isimler yer alıyor.

3. Dostluk Kısa Film Festivali Ana Jürisi Açıklandı 1 – Festival Ana Juri Gorsel 1

Başkanlığını görüntü yönetmeni Vedat Özdemir’in üstlendiği jüri, Yunan yönetmen Maria Lafi, Azeri yönetmen Hilal Baydarov, oyuncu İrem Altuğ ve senaryo doktoru, akademisyen Öktem Başol’dan oluşuyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Kızılay, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi ve daha birçok önemli kurum ve kuruluşun destekleri ile bu yıl Yunus Emre anısına 4-5-6 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan 3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, dünyanın birçok ülkesinden yoğun başvuru aldı. Direktörlüğünü Faysal Soysal’ın, Genel Koordinatörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in üstlendiği festivalin ana jürisi de açıklandı.

Nefes: Vatan Sağolsun, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Ana Yurdu, Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok, Rauf, Ceviz Ağacı ve Fakat Müzeyyen Derin Bir Tutku gibi filmlerin görüntü yönetmeni Vedat Özdemir’in başkanlığını üstlendiği jüride başarılı kısa filmlerin ardından ilk uzun metraj filmi Holly Boom ile birçok festivalden ödülle dönen Yunan yönetmen Maria Lafi, ikinci uzun metraj filmi In Between Dying ile bu sene Venedik Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma bölümünde yarışan Azeri yönetmen Hilal Baydarov, Çukur dizisinde Ayşe karakteri ile izleyicinin beğenisini kazanan oyuncu İrem Altuğ ve akademik alandaki başarılarının yanı sıra sinema ve televizyon sektörüne büyük katkılar sağlayan senaryo danışmanı ve akademisyen Öktem Başol yer alıyor.

3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, önceki yıllarda olduğu gibi Yarışma, Kırk Yıllık Hatır, Panorama ve Özel Gösterim seçkilerini sinemaseverlerin beğenisine sunacak.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir