3. Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali 16 Eylül’de

Dünyanın çeşitli ülkelerinde Eylül ayında “Directed By Women” adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonu olan “Directed By Women Turkey” – Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali, bu sene üçüncü kez seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenlerini ve filmlerini İstanbul’da bir araya getirecek olan festival, 16-19 Eylül 2021 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Türkiye’de kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olan Directed By Women Turkey, sinema alanında kadınların yaratım süreçlerini desteklemeyi, üretimlerini teşvik etmeyi ve farklı ülkelerden kadın yönetmenlerin arasındaki kültürel ve sanatsal etkileşimi artırmayı hedefliyor.

3. Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali 16 Eylül’de 1 – 3 Kadin Kisa Film Yonetmenleri Festivali 1

Bu sene üçüncüsü gerçekleşecek olan festivalin Ulusal, Uluslararası, Belgesel ve Genç Bakış kategorilerinde 40’tan fazla film gösterilecek, sektörel söyleşi ve atölye çalışmaları yer alacak. Her kategoride seçilecek bir filme en iyi film ödülü verilecek.

Ayrıca bu sene Danimarka Kültür Enstitüsü iş birliği ile festival programında Danimarka kısa film seçkisi ve özel konuklar olacak.

Directed By Women Turkey kadın sinemacıların emekleriyle onurlandırdığı bir film şenliği olmaya devam ediyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir