Gaziantep 3. Nar Film Festivali 2 Mayıs'ta Başlıyor 1 – Nar

Gaziantep 3. Nar Film Festivali 2 Mayıs’ta Başlıyor

28 Nisan 2013

Bu yıl 3. Nar Film Festivali ile sinemaseverlerle bir kez daha buluşacak olan Nar Sanat, bu kez “Barış İçin Sinema” diyecek. Sinemanın, sanatın birleştirici, ancak önyargılara karşı yıkıcı rolünden esinle “barış” temasına vurgu yapacak.

Nar

Gerek yaşadığımız coğrafyada gerekse tüm dünyada insanca yaşanılan, savaşların olmadığı, toplumsal ve ekonomik adaletsizliklerin aşıldığı bir yaşamın özlemiyle, barış için umutların büyütülmesi adına 3. Nar Film Festivali’nde tüm filmler ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak.

Festival programı kapsamında, 2 Mayıs 2013’te saat 16:00’da, Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yazar ve eleştirmen Vecdi Sayar ve Evrensel Kültür Dergisi Yazı İşleri Müdürü Nuray Sancar’ın katılım göstereceği “Sinema ve Barış” konulu bir panel düzenlenecektir. Aynı gün saat 18:30’de, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin “Büyülü Fener: Gaziantep’te Sinema” isimli filminin gala gösterimi gerçekleşecektir.

Festivale, aralarında Zeki Demirkubuz, Onur Ünlü, Reis Çelik, Guy Lee Thys, Diana Naecke gibi gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından önemli isimlerin de bulunduğu çok sayıda sinemacı katılacaktır.

Nar Sanat, bir taraftan sanayi kenti olan, diğer taraftan da festival yapmanın maddi sıkıntılar taşıdığı bu kentte festivale katkı sağlayan başta Acarsan Holding, M1 AVM, Nakıpali Sineması ve İbis Otel olmak üzere, Gaziantep Üniversitesi , Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Hayat Televizyonu, Bayazhan, Eskici Düşler Bahçesi, Özgem İnşaat, Ekim 29 Türkü Evi, Erdeniz Elektrik, Maydonos Ajans, Sanatra Ajans, Onay Danışmanlık, Vip Yapı ve Pi Dekor’a teşekkür ediyor ve tüm Antep halkını bu sinema şöleninde birlikte olmaya davet ediyor.

program1-tile

Uzun Metraj Kurgu Filmler:

Sen Aydınlatırsın Geceyi, Jin, Tepenin Ardı, Gözetleme Kulesi, Lal Gece, Ana Dilim Nerede, Kırık Midyeler, Mixed Kebab, Yük, Yeraltı, Zefir, Toprağın Çocukları.

Belgesel Filmler:

Benim Çocuğum, St. Azadi Gece Gündüz, Dom, Çöp, Dışardakiler, Gündöndü, Fecira, Heart Of Sky Heart Of Earth, Yuva, Private Sun, Was, My Freedom Your Freedom, Ben Uçtum Sen Kaldın, Love History, Faili Devlet, Duma, Greetings From The Colony, Ölücanlar, Süryanilerin Dönüşü, Maşuk, Goristan, Bir Avuç Cesur İnsan, Şam Çatıları Cennet Bahçeleri, Yaşam Marangozu, Asla Hoşça kal Demedik Varosha, Asla Hoşça kal Demedik Varosha, Büyülü Fener: Gaziantep’te Sinema, Nava, Gerçekleri Yazdım-Lice Defteri.

Kısa Filmler:

Uykusuz, Kız Çocuğu, Sudan Korkan Adamlar, Türkçe Pekiyi, The Future,Today, DiyareDilşad, Kapı, Buhar, Lorina Kewen Mıri, Bir Parça Kağıt ve Toprak Arasında, Maybe Another Time.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Uçan Süpürge Onur ve Başarı Ödülleri Belli Oldu 2 – Zuhal Olcay

Uçan Süpürge Onur ve Başarı Ödülleri Belli Oldu

27 Mayıs-03 Haziran tarihleri arasında 24. kez gerçekleşecek Uçan Süpürge
Heyecan Başlıyor! 3 – 5 Malatya Uluslararası Film Festivali

Heyecan Başlıyor!

Bu yıl beşincisi düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali'nde heyecan başlıyor!