3. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri 1 – Sessiz Sinema Günleri Buster Keaton

3. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri

8 Eylül 2016

Sessiz sinemanın eşsiz örneklerini geniş kitlelerle buluşturan Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri, bu yıl 15-18 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Kino İstanbul tarafından organize edilen festival, sinemanın öncü örneklerini canlı müzik eşliğinde bir araya getirecek. Yerli ve yabancı akademisyen, araştırmacı ve küratörler tarafından her filme özel sunumların da yapılacağı gösterimler sinemaseverlerle benzersiz anlar yaşatacak.

İtalya’nın ünlü sinemateği Cineteca di Bologna ve Hollanda’nın saygın sinema müzesi Eye Filmmuseum‘un kurumsal ortağı olduğu festivalin bu yılki teması, ‘Yol’ olarak belirlendi. Festival, seyircileri Anadolu’dan Amerika’ya, Avrupa’nın değişik noktalarına, dünyanın bir ucundan öbürüne, günümüzden geçmişe seyahate çıkartacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, yerli ve yabancı farklı müzik türünden birçok müzisyen programdaki filmlere canlı olarak eşlik edecek. Müzisyenler her bir gösterim için o ana adanmış performanslarıyla filmlerin ruhunu seyirciye aktaracak.

Festival programı, mekanları ve müzisyen isimleri çok yakında açıklanacak.

www.sessizsinemagunleri.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Parajanov Filmleri Pera Müzesi'nde 2 – Arabesques on the Pirosmani Theme

Parajanov Filmleri Pera Müzesi’nde

Pera Film’in, Parajanov, Sarkis ile sergisi kapsamında izleyiciyle buluşturduğu İsyankar
Ekşi Sözlük'te Öteki Sinema 3 – eksi sozluk

Ekşi Sözlük’te Öteki Sinema

Ekşi Sözlük, Öteki Sinema olarak çok fazla önemsediğimiz bir platform.