3. Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü Metin Akdemir'in 1 – 3 Zelis Deniz Kuir Sinema Odulu Metin Akdemir 2

3. Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü Metin Akdemir’in

Geçtiğimiz gün (23 Eylül) Goethe-Institut Ankara’da düzenlenen açılış resepsiyonunda bu senenin Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü Metin Akdemir’e takdim edildi.

LGBTİ+ hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratan, kuir kültürü ve dayanışmayı güçlendirmeyi hedefleyen Pembe Hayat KuirFest, mücadelenin ortak bir zemini olan kuir sinemayı güçlendirmek, kuir sinemanın tarihlerine sahip çıkmak, kuir sinemada emeği olanların yanında olmak ve tıpkı 2015 yılında hayatını kaybeden Zeliş Deniz gibi “dert bizde, derman bizde” diyebilmek için bu yıl üçüncü kez Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü verildi.

Geçtiğimiz sene oyuncu Ayça Damgacı’ya verilen ödül, bu sene kuir sinemaya emek veren yönetmen Metin Akdemir’in oldu. Ödülü takdim etmek üzere sahneye çıkan Damgacı, yaptığı konuşmanın ardından Metin Akdemir’i sahneye çağırarak ödülü takdim etti.

3. Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü Metin Akdemir'in 2 – 3 Zelis Deniz Kuir Sinema Odulu Metin Akdemir 1

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir