31. Ankara Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışma Jürisi

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Ulusal Kısa Film Yarışma Jürisinde bu sene yapımcı Bulut Reyhanoğlu, oyuncu Şenay Gürler, medya sanatçısı, film yapımcısı ve akademisyen Andreas Treske yer alacak.

31. Ankara Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışma Jürisi 1 – 31 Ankara Ulusal Kısa Film Yarışma Jürisi

İşletme eğitiminin ardından tekstil ihracat sektöründe 30 yıla yakın süre çalışan Bulut Reyhanoğlu halen danışman olarak bu sektörde faaliyet göstermeye devam etmektedir. 2011 yılında Caner Alper ve Mehmet Binay’ın yönettiği Zenne filminde dışardan yapım desteği vermiş, Çekmeceler filminde ise yürütücü yapımcılık yapmış ve festival sürecini yönetmiştir. 2018 yılında Anons filminde yapımcı olarak yer almıştır. Kısa film online izleme platformu olan “Shortbyshort” sitesinin sahibidir. 2019 yılında kısa filmlerin üretilmesine katkı sağlamak amacıyla ortak bir çalışma grubu kurarak bu filmlerin kolektif birlikte çalışarak üretilmesi için Yapımcılık Akademisi ile birlikte Yapımcı-Yönetmen Buluşmaları adı altında bir çalışma grubu başlatmıştır. Şu an çekilmiş ve çekim aşamasında olan 5 kısa film vardır. Okan Üniversitesi ile birlikte FİLM YAP atölyesini gerçekleştirmiştir.

İzmir doğumlu olan Şenay Gürler Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Oyunculuğa İzmir Sanat Tiyatrosu’nda başlamış, 1993 yılında İstanbul’a gelmiştir. Birçok tiyatro oyunu, dizi ve sinema filminde rol alan aynı zamanda dublaj da yapan sanatçı, birçok ünlü ismin sesi oldu. Kara Melek, Biz Size Aşık Olduk gibi dizlerde yer aldıktan sonra Avrupa Yakası’nda canlandırdığı “Fatoş” karakteri ile hafızalarda yer etti. Yer aldığı dizi projelerinin yanı sıra Reha Erdem’in yönettiği Korkuyorum Anne adlı sinema filmindeki performansı ile 2006 SİYAD En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Ayrıca 2017 yılında Çiğdem Sezgin’in yönettiği Kasap Havası sinema filmindeki performansı ile 22. Sadri Alışık En İyi Kadın Oyuncu ödülüne de layık görüldü. Son olarak Şahsiyet ve Çukur dizilerinde rol adı. Serinin ilk filmi Mucize’de yer aldıktan sonra Mucize 2 sinema filminde oynadı.

Medya sanatçısı ve film yapımcısı kimlikleriyle tanınan Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı Andreas Treske, Münih Sinema ve Televizyon Üniversitesi mezunudur. Etkileşimli medya enstalasyonlarıyla uluslararası sergilerde yer aldı, filmleri Cannes, Berlin ve Venedik gibi prestijli festivallerde gösterildi. The Inner Life of Video Spheres ve Video Theory: Online Video Aesthetics or the Afterlife of Video başlıklı kitapların yazarıdır. Video Vortex ve CILECT üyesidir. Sinema, belgesel, kısa film prodüksiyonu, video sanatı ve dijital medya alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

31. Ankara Uluslararası Film Festivali’ne başvurmak isteyen sinemacılar başvurularını 25 Mart 2020 tarihine kadar gerçekleştirebilirler.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir