4. Datça Ulusal Belgesel Film Yarışması 1 – resim024

4. Datça Ulusal Belgesel Film Yarışması

24 Temmuz 2014

Datça Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenecek olan 4. Datça Ulusal Belgesel Film Yarışması, 24-27 Ekim 2014 tarihleri arasında tarihleri arasında Datça’da gerçekleştirilecek…

Yarışmanın amacı; başta film ve sinema konusunda eğitim veren üniversitelerimizin ilgili bölümlerinde öğrenim gören ve belgesel filmle ilgilenen diğer gençleri özgün fikirleri ve farklı bakış açılarıyla belgesel film yapmaya özendirmektir. Ayrıca bu yarışmayla, Türk belgeselciliğinin gelişmesine katkıda bulunmak ve belgesel filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Ayrıca, bilindiği üzere Belediyemiz, Almanya ISFF DETMOLD Film Festivali organizasyonu ile de işbirliği yaparak başta Almanya olmak üzere yurtdışında yaşayan Türk kökenli ve Alman genç belgeselcilerin katıldığı belgesel çalıştayı ve gösterimlerine ev sahipliği yapmaktadır.

unnamedDatça Belediye Meclisi’nce bu yıl verilecek para ödülleri şu şekilde belirlenmiştir. Yarışma sonucunda,

En iyi filme : 5.000.-
En iyi ikinci filme : 3.000.-
En iyi üçüncü filme : 2.000.-TL nakdi ödül verilecektir.

Yukarıdaki ödüllere ek olarak;

Jüri Özel Ödülü ile Datça Turizm İşletmecileri Özel Ödülü’nü kazanan film ekiplerinden ikişer kişiye, Datça’da 10bir haftalık tatil (Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim aylarında) imkanı sağlanacaktır.

Yarışmaya katılmak isteyenler başvuru belgesini ve filmlerini;

DATÇA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ DATÇA

ve www.datca.bel.tr adreslerinden temin edeceklerdir. Başvuru belgeleri ve yarışma filmleri en geç 15 Eylül 2014 tarihine kadar yukarıdaki adrese ulaştırılmalıdır. Bu tarihe kadar gönderilmeyen belgeseller yarışma dışı kalır. Yarışmaya katılan filmler ön elemeden geçirilecek ve sonuçlar 30 Eylül 2014 tarihinde duyurulacaktır. Dereceye kalan filmlerin gösterimi, yarışma finali ve Festival kapanış töreni Datça’da 24-27 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Anadolu coğrafyasında belgesel sinema yapan her insan evladının görevi sanırım varolan ekolojik katliyama değinmektir ya da şöyle söyleyeyim haykırmak,çığlık atmaktır ve de hedef gözeterek.Burjuvazi eskiden sadece artı-değere saldırırdı şimdi hormonu,gdosu,tarım ilacı,hes i yle direk bedenimize saldırıyor.Böyle giderse latin amerikalaşma sürecinden,direkt afrikalılaşma sürecine gireceğiz,sırf EGE deki faciaya ben şahidim.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 2013 2 – image0011

Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 2013

“Herkes film çekebilir” sloganıyla yola çıkan Uluslararası Boğaziçi Film Festivali
Harput Kısa Film Festivali Kazananları Belli Oldu 3 – HarputKapanis 2

Harput Kısa Film Festivali Kazananları Belli Oldu

Harput Kısa Film Festivali’nin kapanış töreninde festival süresince yarışan kısa