4. Kadın Yönetmenler Festivali Emek ve Başarı Ödülleri 1 – Sevin Okyay

4. Kadın Yönetmenler Festivali Emek ve Başarı Ödülleri

22 Şubat 2021

4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali, Kadın Yönetmenler Derneği tarafından bu yıl üç ayrı tarihte düzenlenecek. Festivalin emek ve başarı ödülleri açıklandı. Ayrıca festivalin ulusal ve uluslararası jürisi de belli oldu! Sinema yazarlığı kategorisi emek ödülü Türkiye’nin ilk kadın sinema eleştirmeni Sevin Okyay’a verilecek. East Anglia Üniversitesi’nde film, kadın ve medya üzerine çalışmalarda bulunan yönetmen Prof. Eylem Atakav’a akademi kategorisinde başarı ödülü takdim edilecek. Yönetmen başarı ödülü ise Oscar adaylığı da bulunan Honeyland filminin yönetmenlerinden Tamara Kotevska’ya Seferihisar’da 25-30 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek ödül töreninde takdim edilecek.

1-7 Mart tarihleri arasında Türkiye’den filmlerin İngiltere ve Kosova genelinde çevrimiçi olarak gösterileceği festivalde İngiltere’de East Anglia Üniversitesi ile Britanya Türk Kadınları Derneği ve Kosova’da Gerçek Derneği iş birliğinde gösterim, yönetmenli soru ve cevap ve atölye etkinlikleri gerçekleştirilecek. Yurt dışı gösterimlerle eş zamanlı olarak, Uluslararası Dünya Seçkisi de festivalin internet sayfasında Türkiye’de gösterime açık olacak.

4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali Jürisi

Festivalin ulusal yarışma finalistleri, ulusal seçkileri ve Balkan yarışma finalistleri ise 25 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’den çevrimiçi olarak izlenebilecek. Ulusal jüri üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Dilaver Bayındır, yönetmen Jale İncekol, yönetmen Sevinç Baloğlu, yönetmen Aysim Türkmen ve sinema yazarı Banu Bozdemir’den oluşan festivalin, ödül töreni ise 25-30 Haziran tarihleri arasında Seferihisar’da gerçekleştirilecek. Balkan yarışma finalistleri festivalin Kısa Film Koordinatörü Doç. Dr. Ragıp Taranç, Uluslararası Koordinatörleri Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Merve Uygun ve Dr. Ebru Beyazıt ile Balkan Temsilcisi Nena Popović’ten oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Festivalde 27 uluslararası filmin Türkiye’deki ilk gösterimi yapılacak.

4. Kadın Yönetmenler Festivali Emek ve Başarı Ödülleri 2 – 4 Kadin Yonetmenler Festivali afis

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

11. Engelsiz Filmler Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 3 – Deniz Ozturhan 11 Engelsiz Filmler Festivali

11. Engelsiz Filmler Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

11. Engelsiz Filmler Festivali’nde yarışan filmlerin ödülleri, 26 Ekim Perşembe
Adana Altın Koza Film Festivali Emek Ödülleri Verildi 4 – Adana Altin Koza Film Festivali Emek Odulleri 2

Adana Altın Koza Film Festivali Emek Ödülleri Verildi

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali açılış gecesinde ‘’Orhan