5. Kadın Yönetmenler Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu 1 – Nergis Abyar

5. Kadın Yönetmenler Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu

11 Şubat 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yönetmen Gülten Taranç’ın direktörlüğünde Kadın Yönetmenler Derneği’nin düzenlediği 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali başarı ödüllerinin sahipleri belli oldu.

5. Kadın Yönetmenler Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu 2 – Burcu DabakBu yıl Sevin Okyay Sinema Yazarlığı Başarı Ödülü Melis Behlil’e, Akademi Başarı Ödülü ise Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Dabak’a verilecek. Bu yıl yönetmen başarı ödülünün sahibi ise İran’ın ünlü yönetmenlerinden Nergis Abyar. 27 Şubat’ta Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek ödül töreninde ödüller sahiplerine takdim edilecek.

Beş uluslararası ve iki ulusal yarışmanın düzenleneceği festivalde bu yıl SİYAD jürisi ilk kez ulusal kategoriler için ayrı bir değerlendirme yapacak.

FESTİVAL ANA JÜRİSİ ve SİYAD JÜRİSİ BELLİ OLDU!

Uluslararası Altın Makara Kategorisi jüri üyeleri, yönetmen Leyla Yılmaz, Emine U. Berger, Doç. Dr. Ragıp Taranç’tan oluşuyor. Kamera Göz Ulusal ve Uluslararası Belgesel Kategorisi jüri üyeleri ise Prof. Eylem Atakav, Doç. Dr. Gülçin B. Özdemir ve yönetmen Neşe U. Nohutçu’dan oluşuyor.

Kısa Candır Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Kategorisi jüri üyeleri, yönetmen Burçak Ü. Açık , oyuncu Ezgi Çelik ve yönetmen Öykü Orhan’dan oluşuyor. Uluslararası Animasyon ve Deneysel Kategori jüri üyeleri ise Dr. Öğr. Üyesi Melis Bilgin, yönetmen Zeynep Akçay ve yönetmen Berna Gençalp’ten oluşurken, SİYAD jürisinde ise Şenay Aydemir, Janet Barış ve Senem Erdine yer alıyor.

ALTIN MAKARA SAHİPLERİNİ TİRE’DE BULACAK!

28 ülkeden 98 film gösterimiyle 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali, 27 Şubat-8 Mart tarihleri arasında İzmir’de ve çevrimiçi olarak tüm Türkiye’de gerçekleşecek.

46 filmin uluslararası, 62 filmin ise Türkiye prömiyerine ev sahipliğini yapacak olan festivalin yarışma filmleri 28 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Institut Français de Turquie’de izleyici ile buluşacak. Yönetmenlerin çevrimiçi ve fiziki olarak soru cevap etkinliğine katılacağı festivalin seçkisinde yer alan pek çok film kadinyonetmenlerfestivali.com.tr adresinden izlenebilecek.

Ulusal yarışma filmlerinin gösterimi ve kapanış töreni, 6-7-8 Mart tarihlerinde Tire’de, Tire Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Antalya Festivale Hazırlanıyor 3 – altin portakal58edbdabd2ea69bd

Antalya Festivale Hazırlanıyor

Altın Portakal için kentin dört bir yanı görsel materyaller ve
Suç ve Ceza Filmleri Adaleti Sorguluyor 4 – Suç ve Ceza Filmleri Logo 2

Suç ve Ceza Filmleri Adaleti Sorguluyor

‘Herkes için Adalet’ başlığıyla yola çıkan Suç ve Ceza Filmleri