57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı 1 – Antalya Altın Portakal Film Festivali

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı

15 Temmuz 2020

3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular başladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin 3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacağını belirtti.

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarındaki yarışmaların yanı sıra, Antalya Film Forum ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek ve toplam 1.370.000 TL tutarında ödül dağıtılacak.

Muhittin Böcek, Covid-19 önlemleri kapsamında festivalde bu yıl açıkhava gösterimlerine ağırlık verileceğini ve festival konukları ile izleyicilerin güvenliğinin sağlanması için geniş önlemler alınacağını belirtti.

Ulusal Yarışmaya, 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin son başvuru tarihi olan 16 Eylül 2019’dan sonra tamamlanmış ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce Türkiye’de halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmler katılabilecek. Festivalin web sitesinden yapılacak başvurular için son başvuru tarihi 14.8.2020, Cuma, saat 18.00 olarak belirlendi.

Muhittin Böcek geçen yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 150 öğrenciye ev sahipliği yapan Altın Portakal Sinema Okulu’nun, bu yıl çevrimiçi olarak düzenleneceğini açıkladı.

Sinemamızın yeni projelerine destek amacıyla düzenlenen Antalya Film Forum bu yıl online olarak gerçekleştirilecek. 4-6 Ekim 2020 tarihlerinde düzenlenecek Antalya Film Forum’a başvurular ile ilgili açıklama önümüzdeki günlerde yapılacak.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı 2 – 57 Antalya Altın Portakal Film Festivali logo

https://www.antalyaff.com/tr

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

18. Geleceğin Sineması Yarışması Kazananları Belli Oldu 3 – Gelecegin Sinemasi Yarismasi odul toreni

18. Geleceğin Sineması Yarışması Kazananları Belli Oldu

18. kez düzenlenen Geleceğin Sineması yarışması kazananları Maximum Uniq Açıkhava’da
Boğaziçi Film Festivali’ne Başvurular Uzatıldı 4 – Boğaziçi Film Festivali Misafir

Boğaziçi Film Festivali’ne Başvurular Uzatıldı

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal yarışma kategorisine yapılacak uzun