6. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali Kısa Film Jürisi

İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu tarafından 7-10 Mayıs 2013 tarihlerinde Malatya’da altıncısı düzenlenecek olan festivalin merakla beklenen kısa film jürisi belirlendi.

Yeni Sinemacıların kurucularından olan Önder Çakar’ın jüri başkanlığı yapacağı jüride, kendisine  filmleri değerlendirmek üzere yönetmen Seren Yüce, oyuncu Devin Özgür Çınar, kurgucu Aylin Zoi Tinel, görüntü yönetmeni Gökhan Atılmış, sinema yazarı Serdar Akbıyık ve senarist-yazar Özen Yula eşlik edecek.

Festivale bu yıl yurt içi ve yurt dışından olmak üzere üç yüzün üzerinde film başvuruda bulunmuş ve katılan filmler ön eleme jürisi tarafından ön elemeden geçme aşamasında. Festival boyunca jüri üyelerimizle atölyeler ve sinema yazarlarıyla söyleşiler gerçekleştirilecek. Öteki Sinema’dan Murat Tolga Şen ve Murat Kızılca da bu söyleşilerde İnönü üniversiteli gençlerle buluşacak. Dört gün sürecek festivalin açılışı 100 kişilik senfoni orkestrasının film müzikleri konseriyle başlayacak.

Festival süresince yarışma ve yarışma dışı olan yaklaşık 60 kısa sinemaseverle buluşacak. Festivalle ilgili detaylı bilgi içinse festivalin web sayfası http://festival.inonu.edu.tr den bilgi alabilirsiniz.

SEVDİYSEN PAYLAŞ BAŞKALARI DA OKUSUN
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir