6. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali

6. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin başvuruları, yeni ilkler ve rekorlar ile sürüyor.

6. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali 1 – 6 Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali 1

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu tarafından, Doç. Dr. Murat Sezgin başkanlığında ve Dr. Onur Keşaplı’nın yönetmenliğinde 2014’ten beri her yıl Aralık ayında düzenlenen ve bu yıl altıncı kez gerçekleşecek olan Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin başvuru süreci önceki ay başladı.

Bugüne dek tümüyle çevrimiçi başvuru, sinematografik kategorilere göre ödül ve kısa film sanatçılarına telif ödeme başlıklarında ilklere imza atan festivalin bu yılki yenilikleri de dikkat çekiyor. Önceki yıl 116 ülkeden 3.300 filmin başvurmasıyla alanında rekor kıran Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali, dünyada ilk defa “Ara Seçici Kurul” oluşturarak Ön Seçici Kurul’un gösterime aldığı filmlerden hangilerinin finalist olup Ana Seçici Kurul kararıyla ödüller için yarışacağını belirleyecek. Böylelikle daha şeffaf ve ideal bir yarışma ortaya koyma amacı güden festival, üç yarışması arasında en önemlisi sayılan Ulusal Kısa Film Yarışması bölümünde ise bugüne dek uyguladığı Cannes modelini, Oscar modeliyle birleştirerek gösterime girecek filmlerin her birinin, kategorilere göre finalist olma şansına sahip olmasını sağlayarak bir diğer ilki gerçekleştirecek. Her biri sonbaharda kamuoyuna duyurulacak olan üç jüri kademesinin de alanında uzman ve yetkin sanatçılardan, akademisyenlerden oluşacağı festival toplam 21 dalda Kanatlı Denizatı Ödülü takdim edecek.

Son başvuru tarihinin 15 Ekim 2019 olarak belirlendiği, 9-13 Aralık tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan 6. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali, başvuru sürecinin henüz 45. gününde 111 ülkeden üç bini aşkın filmin başvurusunu alarak olası bir yeni rekora doğru yol alırken festivalin planlandığı gibi ideal bir şekilde gerçekleşmesi için festival ekibinin sponsor arayışları ise sürüyor.

İletişim: usakfilmfest@gmail.com

Başvuru için: https://filmfreeway.com/UsakWingedSeahorse

Bilgi ve Şartnameler için: https://usakfilmfest.wixsite.com/ukdff

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir