7. Kayseri Film Festivali’ne Başvurular Sona Erdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından düzenlenen ve 13-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Kadir Turna direktörlüğünde gerçekleştirilecek olan 7. Kayseri Film Festivali’ne başvurular sona erdi.

7. Kayseri Film Festivali’ne Başvurular Sona Erdi 1 – 7 Kayseri Film Festivali afiş

Ulusal Uzun Metraj, Kısa Kurmaca ve Belgesel Film yarışmalarının yapılacağı festivale bu yıl Ulusal Uzun Metraj dalında 25, Kısa Kurmaca dalında 350, Belgesel Film dalında ise 115 film başvuru yaptı.

Finalist filmlerin 5 Kasım 2019 tarihinde yapılacak basın toplantısı ile duyurulacağı festivalin direktörü Kadir Turna, kısa kurmaca ve belgesel film dalında kendi rekorlarını kırdıklarını dile getirirken, ulusal uzun metraj yarışma dalında ikinci yıllarının olmasına rağmen 25 uzun metraj filmin başvurmasının gurur verici olduğunu dile getirdi. Sinema emekçilerine daha fazla destek vermeye gayret gösterdiklerini ifade eden Turna, festivale kıymet verip başvuru yapan tüm film sahiplerine teşekkürlerini sundu.

En iyi ulusal uzun metraj filme 30.000 TL, en iyi kısa kurmaca filme 5.000 TL ve en iyi belgesel filme ise 5.000 TL olmak üzere toplam 40.000 TL ödül dağıtılacak 7. Kayseri Film Festivali, 16 Kasım tarihinde gerçekleşecek gala gecesinde sahiplerini bulacak.

www.kayserifilmfestivali.org

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir