8. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali 1 – 8. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali banner 2

8. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali

AMAÇ

İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan bu festival ile Türk Sineması’na destek sağlamak, yaratıcı isimlerin ülkemiz sinema sektörüne tanıtılmasına ve İnönü Üniversitesi öğrencilerinin sanatsal duyarlılıklarının geliştirilmesine katkıda bulunabilmek amaçlanmıştır.

TARİH

Festival 4-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

KAPSAM

Türkiye’de üretilmiş kurmaca (konulu) ve deneysel kısa filmler ile kısa belgesellerin festival kapsamında yarıştırılması, yurt içi ve yurt dışından sağlanacak kısa filmlerden özel gösterim bölümlerinin yapılması, atölye çalışmaları, oturumlar ve söyleşiler düzenlenmesi bu etkinliğin kapsamını oluşturmaktadır.

Değerlendirme iki aşamalı olarak yapılacaktır:

1. Beş kişiden oluşan ön değerlendirme jürisi tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda her kategoride en az 5 en fazla 15 film yarışmaya seçilecektir.

2. İkinci aşamada yarışmaya seçilen filmlerin değerlendirmesi en az üç kişilik Seçici Kurul (Jüri) tarafından yapılacaktır.

ÖDÜLLER

En İyi Kurmaca: 5000 TL
En İyi Belgesel: 5000 TL
En İyi Deneysel: 5000 TL

Daha detaylı bilgi için: http://festival.inonu.edu.tr/

8. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali 2

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir