82ekran Film Gösterimleri Lavinya ile Geri Dönüyor 1 – Kerem Topuz Lavinya 1

82ekran Film Gösterimleri Lavinya ile Geri Dönüyor

7 Ekim 2019

2018 yılında yayın hayatına başlayan ve dizi dünyasından sinemaya kadar ekrana yansıyan her şeyi ele alma mottosuyla okuyucuları ile buluşan yeni medya platformu 82ekran, geçtiğimiz sezon start verdiği gösterimlere sonbahar ile birlikte kaldığı yerden devam ediyor. Kerem Topuz imzalı Lavinya’nın gösteriminin yapılacağı sezonun ilk etkinliği, yönetmen katılımıyla 23 Ekim Çarşamba akşamı saat 20:00’da Aksi Moda’da gerçekleşecek.

82ekran Film Gösterimleri Lavinya ile Geri Dönüyor 2 – 82ekran Film Gösterimleri Lavinya

Mayıs ayında başlayan ve Aksi Moda’da gerçekleşen 82ekran Film Gösterimleri, sinemamızda arka planda kalmış ve dağıtım problemi yaşamış önemli filmleri seyircisiyle buluşturuyor. Aynı zamanda katılımcılarına bar ortamında film izleme tecrübesi de yaşatan gösterimler, seçkisi kadar özel konuklarıyla da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz sezon Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak (Ali İlhan, 2010), Film (Kerem Topuz, 2011), Siyah Beyaz (Ahmet Boyacıoğlu, 2010) ve OHA: Oflu Hoca’yı Aramak (Levent Soyarslan, 2014) gibi son dönem Türk Sineması’nın dikkate değer yapımlarının gösterildiği etkinlikte Erkan Can, Rıza Sönmez, Levent Soyarslan gibi isimler de konuk olarak yer aldı.

82ekran Film Gösterimleri Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Yeni sezonda bir kez daha Aksi Moda’da izleyicisi ile buluşacak 82ekran Film Gösterimleri, sonbahara Kerem Topuz imzalı Lavinya (2018) ile merhaba diyor. İki sıra dışı karakterin sürpriz anlara gebe yolculuğunu konu alan film, özellikle farklı ve gerçekçi biçimiyle merak uyandırıyor. 2011 yılında Atlanta Underground Film Festivali’nde kazandığı En İyi Yabancı Film ödülü ile dikkat çeken Film’in yönetmeni Kerem Topuz‘un ikinci uzun metrajı Lavinya’nın senaryosu da başarılı sinemacıya ait.

23 Ekim Çarşamba günü, Kerem Topuz’un katılımıyla Aksi Moda’da gerçekleşecek Lavinya Film Gösterimi etkinliğinde, katılımcılar önce Lavinya’yı izleyecek hemen ardından da 82ekran ekibinin moderasyonu ile filmin yaratıcı ekibiyle söyleşecek. Ücretsiz gerçekleşecek etkinlik saat 20:00’da başlayacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Filmini Kap Gel!

KargART’ın büyük ilgi gören geleneksel etkinliği “Filmini Kap Gel”, sezon
Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması Finalistleri 3 – Kısa Film

Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması Finalistleri

Bu yıl “Yeni Dünyada Yeni Meslekler” temasıyla düzenlenen Sabancı Vakfı