9. Malatya Film Festivali Ulusal Yarışma Finalistleri 1 – Kızım Gibi Kokuyorsun

9. Malatya Film Festivali Ulusal Yarışma Finalistleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Valiliği’nin destekleriyle 15-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 9. Malatya Film Festivali’nin ulusal yarışmalarının uzun metraj ve kısa metraj kategorilerinde yarışacak filmler açıklandı. Ayrıca ulusal uzun metraj ve ulusal kısa metraj ana jüri üyeleri de belli oldu.

44 filmin başvuru yaptığı 9. Malatya Film Festivali’nde yönetmen Haydar Işık’ın direktörlüğünde oluşturulan ön jüride; ulusal uzun metraj festival koordinatörü Yasemin Sezin, yapımcı yönetmen Mehmet Ali Arslan, yönetmen Özgür Özbalık, yönetmen senarist Faruk Karaçay, sinema eleştirmeni İhsan Kabil ve oyuncu Hülya Şen yer aldı. Ön jürinin yaptığı değerlendirme sonucu finale kalan 10 film belirlendi.

9. Malatya Film Festivali Ulusal Yarışma Finalistleri 2 – Kapan

Ulusal uzun metraj film yarışmasında bu yıl Aidiyet (Burak Çevik), Bir Rüya Gördüm Anlatsam da Anlamazsınız (Burcu Esenç, Cantekin Cantez), Dilsiz (Murat Pay), Kapan (Seyid Çolak), Kızım Gibi Kokuyorsun (Olgun Özdemir), Kimsesizler Oteli (Rıdvan Karaman), Kovan (Eylem Kaftan), Küçük Şeyler (Kıvanç Sezer), Omar ve Biz (Maryna Er Gorbach , Mehmet Bahadır Er) ve Sınırlar (Ece Cantürk) adlı filmler yarışacak.

Ulusal kısa metraj film yarışmasında ise Fotoğraf (Ozan Takış), Acil Çırak Aranıyor (Osman Çakır), Günlerin Ardından (Ferit Karol), Lekesiz (Mehmet Oğuz Yıldırım), Eksik (Volkan Budak), İyi Yemek Öldürür (Umut Evirgen), Yağmur Olup Şehre Düşüyorum (Kasım Ördek), Taş (Alican Yücesoy), Mezarlık Çalgıcıları (Mehmet İsmail Çeçen, Ramazan Akkuş) ve Fraktal: Munchies (Zahid Çetinkaya) adlı filmler yarışacak.

Bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Malatya Film Festivali’nde finalist filmleri değerlendirecek olan ana jüride yer alan isimler de belli oldu.

Ulusal uzun metraj film yarışması ana jürisinin başkanlığını Derviş Zaim üstleniyor. Jüride ayrıca Gürhan Özçiftçi, Dila Ulusoy, Devin Özgür Çınar, Ekin Koç, Natali Yeres ve Feza Çaldıran yer alıyor.

Ulusal kısa metraj film yarışması ana jürisinin başkanlığını ise Müfit Can Saçıntı üstleniyor. Prof. Dr. Mehmet Zelka, Hakan Karsak, Mustafa Karadeniz, Banu Bozdemir, Nihan Belgin ve Hakan Aşkan, jüride yer alan diğer isimler.

Yönetmenler Birliği Platformu jürisi ise yönetmen Ezel Akay, yönetmen Aydın Sayman ve yönetmen Yasemin Türkmenli’den oluşuyor.

Siyad jürisinde ise Sadi Çilingir, Oğuzhan Ersümer ve Tuncer Çetinkaya yer alıyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir