9. Pembe Hayat KuirFest Yarınki Açılış Gecesi ile Başlıyor 1 – Pembe Hayat KuirFest

9. Pembe Hayat KuirFest Yarınki Açılış Gecesi ile Başlıyor

Yarın yapılacak sürprizlerle dolu açılış gecesi ile birlikte 9. Pembe Hayat KuirFest, konuklarını ağırlamaya başlayacak. Toplam dört gün sürecek festival, filmlerden atölye çalışmalarına, söyleşilerden partilere pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yapacak.

23-26 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek 9. Pembe Hayat KuirFest, yarın yapılacak açılış gecesi ile birlikte İstanbul programına başlayacak. Bu yılki açılış filmi ‘TRANSONSUZ’un (TRANSFINITE) gösterileceği açılış gecesinde, aynı zamanda filmin yönetmeni Neelu Bhuman da eşlik edecek. “Gündelik hayatın zorluklarına karşı süper güçleriyle dünyayı döndüren karakterlerin bir araya geldiği ve bizleri kendi güçlerimizi keşfetmeye davet ettiği bir bilim kurgu antolojisi” diye tanıtılan TRANSONSUZ filminden sonra yönetmenle soru cevap yapılacak.

9. Pembe Hayat KuirFest Yarınki Açılış Gecesi ile Başlıyor 2 – 9 Pembe Hayat KuirFest 3D Afişi

Festival programının açıklanacağı açılış gecesinde, aynı zamanda konuklar için birbirinden güzel sürprizler de olacak. 18.30’da başlayacak açılış gecesinden sonra Babylon’da yapılacak Banu Alkan’ın sahne alacağı açılış partisine geçilecek.

Zeliş Deniz Queer Sinema Ödülü Bu Yılki Sahibiyle Buluşacak

2015 yılında hayatını kaybeden LGBTİ+ aktivisti Zeliş Deniz adına verilen Zeliş Deniz Queer Sinema Ödülü, mücadelenin ortak bir zemini olan kuir sinemayı güçlendirmeyi, kuir sinemanın tarihine sahip çıkmayı ve bu alanda emeği olanları görünür kılmayı amaçlamaktadır. İlk defa geçen sene sanatçı Ayta Sözeri tarafından Rüzgar Buşki’ye takdim edilen Zeliş Deniz Queer Sinema Ödülü, bu yıl da Rüzgar Buşki tarafından sahibine sunulacak. Aynı yıl Berlin Sanat Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hito Steyerl’in Yeni Medya sınıfından Meisterschüler ünvanıyla mezun olan Rüzgar Buşki, yine 2019 yılında 26 genç sanatçı arasında yapılan yarışmada birinci seçilerek Karl Hofer Topluluğu ödülüne layık görüldü. Rüzgar Buşki, şu anda Berlin Sanat Üniversitesi’nde Art in Context Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

www.pembehayatkuirfest.org

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole