9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı

9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı 1 – 9 Usak Kisa Film Festivali posterBu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, Türkiye’nin en nitelikli festivallerinden biri olmasının hakkını vererek kısa filme ve kısa filmcilere özel ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor.

Direktörlüğünü Dr. Onur Keşaplı’nın üstlendiği festival, ön, ara ve ana seçici kurullarında yer alan sinema sanatının farklı alanlarından akademisyen, sanatçı ve entelektüellerle güçlü bir profil çiziyor. Türkiye’nin kısa film alanında gelişmesine katkıda bulunan, uluslararası sahada görünür olmasını sağlayan ve gösterimler harici etkinlikleri arasına ustalık derslerini, forumları ve retrospektifleri de ekleyen Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, katılımcılar için sürpriz söyleşileri de içinde barındırıyor.

2018 ve 2019’da Kısa Film Yönetmenleri Derneği tarafından derneğin festival kıstaslarının tamamını karşılayan yegâne festival olarak Altın Festival ödülüne layık görülen, aynı yıllarda Türkiye’nin önde gelen sinema platformlarından olan Kamera Arkası tarafından A Sınıfı Festival unvanıyla ödüllendirilen festival, 2016’dan bu yana ön elemeyi geçen tüm filmlere telif ödeyerek ulusal çapta bir ilke imza atıyor.

Festival dahilinde, sinema alanında yetkin yerli ve yabancı birçok isimle gerçekleşecek online söyleşilerin ilki 15 Ağustos’ta başarılı oyuncu Selen Uçer ile başlayacak. Ercan Kesal, Yüksel Aksu ve Ozan Çelik gibi isimlerin yer aldığı söyleşi programına katılmak ve sürpriz söyleşilerden yararlanmak isteyen sinemaseverler, Patreon üzerinden satın aldıkları tierlar ile söyleşi, round table ve eğitimlere katılım sağlayabilecekler.

9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı 2 – 9 Usak Kisa Film Festivali soylesi programi

usakfilmfest.com

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir