9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı 1 – 9 Usak Kisa Film Festivali header

9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı

28 Temmuz 2022

9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı 2 – 9 Usak Kisa Film Festivali posterBu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, Türkiye’nin en nitelikli festivallerinden biri olmasının hakkını vererek kısa filme ve kısa filmcilere özel ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor.

Direktörlüğünü Dr. Onur Keşaplı’nın üstlendiği festival, ön, ara ve ana seçici kurullarında yer alan sinema sanatının farklı alanlarından akademisyen, sanatçı ve entelektüellerle güçlü bir profil çiziyor. Türkiye’nin kısa film alanında gelişmesine katkıda bulunan, uluslararası sahada görünür olmasını sağlayan ve gösterimler harici etkinlikleri arasına ustalık derslerini, forumları ve retrospektifleri de ekleyen Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, katılımcılar için sürpriz söyleşileri de içinde barındırıyor.

2018 ve 2019’da Kısa Film Yönetmenleri Derneği tarafından derneğin festival kıstaslarının tamamını karşılayan yegâne festival olarak Altın Festival ödülüne layık görülen, aynı yıllarda Türkiye’nin önde gelen sinema platformlarından olan Kamera Arkası tarafından A Sınıfı Festival unvanıyla ödüllendirilen festival, 2016’dan bu yana ön elemeyi geçen tüm filmlere telif ödeyerek ulusal çapta bir ilke imza atıyor.

Festival dahilinde, sinema alanında yetkin yerli ve yabancı birçok isimle gerçekleşecek online söyleşilerin ilki 15 Ağustos’ta başarılı oyuncu Selen Uçer ile başlayacak. Ercan Kesal, Yüksel Aksu ve Ozan Çelik gibi isimlerin yer aldığı söyleşi programına katılmak ve sürpriz söyleşilerden yararlanmak isteyen sinemaseverler, Patreon üzerinden satın aldıkları tierlar ile söyleşi, round table ve eğitimlere katılım sağlayabilecekler.

9. Uşak Kısa Film Festivali Online Söyleşi Programı 3 – 9 Usak Kisa Film Festivali soylesi programi

usakfilmfest.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

11. Boğaziçi Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı 4 – 11 Bogazici Film Festivali header

11. Boğaziçi Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı

Bu yıl 8-16 Aralık tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak olan 11.
10. CUFF Yarışma Filmleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu 5 – Pasajero Passenger 2022

10. CUFF Yarışma Filmleri ve Jüri Üyeleri Belli Oldu

17-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 10. Canlandıranlar Film Festivali’nin (CUFF)