Acayip Hikayeler 11. Bölüm: Mobydick

Acayip Hikayeler 11. Bölüm: Mobydick 1 – ethemGalip Tekin’den Acayip Hikayeler, 11. bölümü “Mobydick” ile 24 Haziran Pazar geceyarısı Star’da sezon finalini yapıyor. Galip Tekin ve fantastik öykü hayranları bir kez daha ekran başına…

Ethem, 28 yaşında genç bir baterist. Mobydick isimli bir grupta çalar. Babası Adana’nın bir köyünde ramazan davulcusu iken, çaldığı davulla insanları intihara ve cinayete meylettirdiği iddiasıyla linç edilmiştir. Ethem, yılardır babasının öcünü almak için, babasının çaldığı gibi davul çalmaya çalışır. Amacı, babasını öldürenlerden intikamını almaktır.

Acayip Hikayeler 11. Bölüm: Mobydick 2 – elifElif, Ethem’in eski sevgilisi. Başarılı bir şarkıcı. Ethem’den ayrılırken canını acıtmış, Ethem de intikamını, Elif’i ve Elif’in meşhur bir aranjör olan sevgilisini, “davul deneylerinde” kobay olarak kullanmak suretiyle almıştır.

Ozan, Elif’in sevgilisi. Piyasanın en meşhur aranjörlerinden. Elif’le birlikte Ethem’in kurbanlarındandır.

Acayip Hikayeler 11. Bölüm: Mobydick 3 – selmaSelma, Ethem’in çaldığı barda barmaid’lik yapar. Ethem’in arkadaşı. Ethem, çaldığı davulun istediği etkiyi gösterdiğini ilk kez Selma’nın tepkileriyle öğrenir.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir