Acayip Hikayeler 7. Bölüm: Kontrolsüz

Galip Tekin’den Acayip Hikayeler 7. Bölümü “Kontrolsüz” ile 25 Mayıs Cuma, geceyarısı Star’da.. Galip Tekin ve fantastik öykü hayranları bir kez daha ekran başına…

Acayip Hikayeler 7. Bölüm: Kontrolsüz 1 – melisa charGenç ve güzel bir kadın olan Melisa aynı zamanda yetenekli bir polistir. Şehirdeki cinayetler kontrolsüz yetenek transferleri yüzünden gün geçtikçe artmaktadır. Olayları çözmekte kendine has yöntemleri olan Melisa, yardımcısı Enis ile birlikte bir olaydan diğerine koşmaktadır. Bu koşuşturmaca sırasında yeni bir seri katil ortaya çıkar. İşin ilginç yanı bu bir kopya cinayet olayıdır. Çünkü Melisa asıl seri katili aylar önce etkisiz hale getirmiştir.Acayip Hikayeler 7. Bölüm: Kontrolsüz 2 – cenk charMelisa bu olayı çözmek için yeteneklerini sonuna kadar kullanmak zorunda kalacaktır.

Cenk, zengin ailesinin onun için satın aldığı müzik yeteneği sayesinde çok başarılı bir piyanist olmuştur. Ancak insan doğasıyla her oynandığında olabileceği gibi yine bazı şeyler ters gider. Fiziksel olarak hala bir çocuk olsa da yetişkin bir erkeğin arzularıyla yanıp tutuşmaya başlar. Bu arzular onu içinden çıkamayacağı bir dünyaya sürükleyecektir.

Acayip Hikayeler 7. Bölüm: Kontrolsüz 3 – turgut charTurgut’un tek düşüncesi her iyi baba gibi çocuğuna iyi bir gelecek hazırlamaktır. Etrafında gördüğü aileler çocuklarını türlü yeteneklerle donatmaktadır. Turgut çocuğunun onlardan geri kalmasını istemez. Her türlü fedakârlığa hazırdır. Ancak yaptığı seçimin sonuçlarından tamamen habersizdir ve dönüşü olmayan bir yola girmek üzeredir.

Acayip Hikayeler 7. Bölüm: Kontrolsüz 4 – levent charLevent ise vahşi kapitalizmin bütün kurallarını sonuna kadar zorlamaktan asla kaçınmayan bir ticaret adamıdır. Doğabilecek sonuçlar onun için hiç önemli değildir. Onun tek amacı, alıcıyla satıcıyı bir araya getirmektir. Yeteneğini satmak zorunda kalan çaresiz insanları ve devlet kontrolünde yapılan yetenek transferlerine parası yetmeyen aileleri bulmak onun uzmanlık alanıdır.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Bu bölümdeki oyunculuklar çok kötüydü. Az oyunculu bölümler yapsınlar ilk bölümler gibi ya da profesyonel oyuncular bulsunlar… Altan Erkekli, Haluk Bilginer, Levent Üzümcü’nün olduğu bölümler iyiydi.. Çok güzel olan konu harcanmış..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole