AçıkhavADA Sinema Her Pazar Farklı Bir Adada 1 – pg 28 hitchcock

AçıkhavADA Sinema Her Pazar Farklı Bir Adada

4 Ağustos 2020

Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda gerçekleştirilen AçıkhavADA Sinema, 6-7-8 Ağustos tarihlerinde Züğürt Ağa, Kuşlar / The Birds ve Sarayın Gözdesi / The Favourite filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak. İFF iş birliğiyle gerçekleşecek Alfred Hitchcock’un Kuşlar filminin gösteriminin konuğu İKSV Festival Danışmanı Engin Ertan, “Alfred Hitchcock Yılı” özelinde bir sunum yapacak. Getirilen bir yenilikle her Pazar günü farklı bir adaya gidecek olan AçıkhavADA Sinema, ilk olarak 9 Ağustos Pazar günü Acı ve Zafer / Pain and Glory filmi ile Sedef Adası’na konuk olacak.

AçıkhavADA Sinema Her Pazar Farklı Bir Adada 2 – AcikhavADA Sinema 6 8 Agustos Program

Büyükada Belediyesi’nin pandemi günlerinde insanlara moral vermek amacıyla fiziki mesafeyi koruyarak düzenlediği açık hava sineması, adalıların ve ada ziyaretçilerinin büyük ilgisiyle devam ediyor. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, Züğürt Ağa’dan Sev Kardeşim’e, Dövüş Kulübü’nden Kuşlar’a iz bırakan filmleri izleyiciyle buluşturuyor. 2020 yazı boyunca her Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar düzenlenen film gösterimleri, akşamları saat 21.00’de başlayacak.

AçıkhavADA Sinema’da bu hafta; 6 Ağustos Perşembe akşamı, başrollerini Şener Şen, Erdal Özyağcılar ve Füsun Demirel’in paylaştığı Züğürt Ağa filmi; 7 Ağustos Cuma akşamı Alfred Hitchcock’un 1963 yapımı korku-gerilim filmi Kuşlar / The Birds ve 8 Ağustos Cumartesi akşamı başarılı Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un Oscar’a 10 dalda aday gösterilen filmi Sarayın Gözdesi / The Favourite, Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda sinemaseverlerle buluşacak. Her Pazar günü farklı bir adada gösterim gerçekleştirecek olan AçıkhavADA Sinema, 9 Ağustos Pazar akşamı dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren, Pedro Almodovar’ın son filmi Acı ve Zafer / Pain and Glory ile Sedef Adası’na konuk olacak.

AçıkhavADA Sinema Her Pazar Farklı Bir Adada 3 – AcikhavADA Sinema 9 Agustos Sedef Adasi

Kuşlar filmi gösterimi, bu yılki özel retrospektif bölümünü, ölümünün 40. yıl dönümünde dâhi yönetmen Alfred Hitchcock’a ayıran İstanbul Film Festivali iş birliğiyle gerçekleşecek. İKSV Festival Danışmanı Engin Ertan ise gösterim öncesinde “Alfred Hitchcock Yılı”na özel bir sunum yapacak. Kuşlar, adanın martıları ve çeşit çeşit kuşlarıyla birlikte izleyenlere farklı bir deneyim sunacak.

“Bilet 10 Lira, çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, Perşembe Halk Günü’ne özel ücretsiz giriş imkânı sunuyor.  AçıkhavADA Sinema, bu yaz boyunca 7’den 70’e herkesi adalara davet ediyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Oscar’ların Ardındaki Müthiş Türk! 4 – Spotlight 2016

Oscar’ların Ardındaki Müthiş Türk!

Oscar’ın ardındaki müthiş Türk! Oscar kazandıran tanıtım kampanyalarının arkasında Göktuğ
Mülteci Sorunu "Gabra" ile Cannes'da! 5 – gabra

Mülteci Sorunu “Gabra” ile Cannes’da!

Mülteci bir kadının Türkiye'de başına gelenleri konu alan, Eda Sürmeli'nin