Açlık Oyunları'na Devam Filmi Gelebilir! 1 – Jennifer Lawrence as Katniss in Red Armor

Açlık Oyunları’na Devam Filmi Gelebilir!

18 Haziran 2019

Jennifer Lawrence’ın başrolünde yer aldığı ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan distopik fantastik film Açlık Oyunları’na devam filminin çekilebileceği resmi olarak duyuruldu. Devam halkasının önünü açan şey ise Susanne Collins’in 2020 yılında yayınlanacak olan yeni kitabı oldu.

Susanne Collins’in henüz adı belli olmayan, ancak Hunger Games serisinin devamı niteliğinde olacağı bilinen yeni kitabının 2020 yılının Mayıs ayında okuyucularıyla buluşacağı duyuruldu. Yeni kitap orijinal Açlık Oyunları kitaplarında Panem’de yaşanan olaylardan tam 64 yıl öncesini hikayesinin odağına alacak. Açlık Oyunları filmlerini geliştiren ve izleyicileriyle buluşturan Lionsgate’in başında bulunan Joe Drake konu hakkında şu sözleri sarf etti: “Hunger Game filmlerinin gururlu yuvası olarak Susanne’in yeni kitabının yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Yazım aşamasında onunla iletişim içerisindeydik ve film üzerinde onunla yakından çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” Susanne Collins ise Açlık Oyunları evrenine geri dönmek konusunda şu sözleri sarf etmişti: “Bu kitapla devletin doğasını, kim olduğumuzu ve kurtuluş için nelere ihtiyaç duyduğumuzu ortaya çıkarmak istedim. Karanlık Günler olarak bilinen, Panem’in ayakları üzerinde çırpındığı savaş sonrası on yıllık dönem, karakterlerin sorunlarla uğraşmaları için ve insanlık hakkında görüş kazanmaları için ihtiyacı olanı sağlar.”

Açlık Oyunları serisinin filmleri 2012 yılında izleyicileriyle buluşmaya başlamış ve büyük bir beğeni toplamıştı. Açlık Oyunları evreni distopik bir evren olup çalışmaya zorlanan farkir halkın bölümlere ayrıldığı bir dünyada geçiyordu. İnsanların yoksulluğa seslerini yükseltmemesi için ise Açlık Oyunları isimli bir oyun icat edilmişti. Hükümetin adamları tarafından bizzat seçilerek ölüm oyununa götürülen insanların ise hayatta kalma şansı çok düşüktü. Bu oyunlara kardeşinin yerine geçmek için katılan Katniss Everdeen ise Açlık Oyunları’nın sonunu getirecek olan kişi olacaktır. Açlık Oyunları serisi dört filmden oluşuyor olup son filmi Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2, 2015 yılında izleyicileriyle buluşmuştu. Oyuncu kadrosunda ise Jennifer Lawrence’ın yanı sıra Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Julianne Moore, Phillip Seymour Hoffman gibi isimler yer alıyordu. Film serisi, Twilight serisinden sonra en iyi gişe yapan seri olarak biliniyor.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Biz / Us 22 Mart'ta Gösterime Giriyor 2 – Biz Us 2019 01

Biz / Us 22 Mart’ta Gösterime Giriyor

Oscar ödüllü yönetmen Jordan Peele, yazdığı, yönettiği ve yapımını gerçekleştirdiği
Kadın Yönetmenler İlk Filmleriyle İzmir’deydi 3 – Kadın Yönetmenler Haftası İzmir 2

Kadın Yönetmenler İlk Filmleriyle İzmir’deydi

2-9 Mart tarihlerinde hayata geçirilen Kadın Yönetmenler Haftası, İzmir’in kültür