Açlık Oyunları’nı Kim Yönetecek?

Açlık Oyunları’nı kim yönetecek? Açlık Oyunları serisi yoluna yeni yönetmeniyle devam ediyor…

Lionsgate stüdyosundan yapılan resmi açıklamaya göre, Açlık Oyunları’nın (The Hunger Games) devam filmi Catching Fire’ın (Ateşi Yakalamak) yönetmen koltuğuna Francis Lawrence getirildi. Suzanne Collins’ın sadece ülkesi Amerika’da 36 milyon satan kitap serisinden uyarlanan ilk film gişede haftalarca ilk sırada kalmış, toplamda dünya çapında 602 milyon dolar kazanmıştı.

Açlık Oyunları'nı Kim Yönetecek? 1 – The Hunger Games 04

Daha önce ilk filmin yönetmeni Gary Ross’un devam filmini yönetmeyeceğini açıklamasının ardından başlayan görüşmelerde Ben Efsaneyim (I Am Legend) ve son olarak Aşkın Büyüsü (Water for Elephants)’nü çeken Francis Lawrence’la anlaşan stüdyo filmi 22 Kasım 2013’te vizyona sokmayı planlıyor. Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson ve Liam Hemsworth da dahil olmak üzere tüm kadrosunu koruyacak olan devam projesinin çekimlerine ise önümüzdeki sonbahar başlanacak.

Mart ayında vizyona giren ve seri olmayan filmler arasında en yüksek gişeyi yaparak rekor kıran Açlık Oyunları, tüm zamanların en iyi üçüncü hafta sonu hasılatını da yapmayı başarmıştı.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir