Adana Film Festivali Başvuruları Başladı! 1 – fft261 mf13177866

Adana Film Festivali Başvuruları Başladı!

13 Haziran 2016

Bu yıl 19-25  Eylül’de gerçekleştirilecek festivalde yarışacak filmler için başvurular başladı.

Adana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 19-25 Eylül’de  düzenlenecek 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Yarışma başvuruları  başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, festival  kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film ve  Ulusal Öğrenci Filmleri yarışmaları için 29 Temmuz, “Adana” konulu senaryo  yarışması için 5 Ağustos’a kadar başvuruda bulunulacak. Yarışma yönetmeliklerine  ve başvuru formlarına “http://altinkozafestivali.org.tr” ve  “http://www.adana-bld.gov.tr/duyurular.html” adreslerinden ulaşılabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin  Sözlü, Türkiye’nin önemli kültür sanat etkinliklerinden olan festival kapsamında  gerçekleştirilecek yarışmalarla ilgili yönetmeliklerin yayınlandığını belirtti.

 Festivale her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi ve katılım  beklediklerini vurgulayan Sözlü, “Sinemayı desteklemek amacında olan  festivalimizde bu yıl da dünya festivallerinden ödül almış seçkin filmler  izleyici ile buluşacak. Bunların yanı sıra galalar, özel gösterim bölümleri,  söyleşiler, atölyeler, konserler de sanatseverlerle buluşacak.” ifadelerini  kullandı.

ÖDÜLLER
Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalarda toplam 843 bin lira ödül  dağıtılacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda “En İyi Film” seçilen eser 350  bin lira kazanacak. Yarışmada ayrıca, Yılmaz Güney ödülü, Adana izleyici ödülü,  en iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi sanat yönetmeni, en iyi müzik, en  iyi oyuncu ve en iyi kurgu dallarında da para ödülü verilecek.

Festivalde bu yıl da dünya sineması prömiyerleri, Akdeniz ülkeleri  film seçkisi, bir ülke sineması, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri,  söyleşiler, atölye çalışmaları, konserler, sokak etkinlikleri ve sergiler  sinemaseverlerle buluşacak.

Kaynak: Milliyet

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Shenema Kısa Film Platformu Başvuruları İçin Son 5 Gün 2 – Shenema Kısa Film Platformu 4

Shenema Kısa Film Platformu Başvuruları İçin Son 5 Gün

Shenema İstanbul Kısa Film Platformu başvuruları için son beş gün!
Netflix En Çok İzlenen 10 Filmini Açıkladı! 3 – v5s4d1v mwOg cover

Netflix En Çok İzlenen 10 Filmini Açıkladı!

Online dizi ve film platformu Netflix'in en çok izlenen 10