AFSAD 3. Kısa Film Festivali Başvuruları Başlıyor

AFSAD 3. Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamındaki Ulusal Kısa Film Yarışması başvuruları başlıyor.

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) tarafından üçüncü kez düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması, bu sene de yarışmanın yanı sıra panel, atölye çalışmaları ve yabancı film gösterimlerinin de yer aldığı festival kapsamında gerçekleştiriliyor.

AFSAD 3. Kısa Film Festivali Başvuruları Başlıyor 1 – AFSAD 3 Kısa Film Festivali afiş

Konu sınırlaması olmayan Ulusal Kısa Film Yarışması’nda 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren üretilen kısa filmler ile 1 Ağustos-25 Kasım 2019 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek ve filmler, alanında önemli isimlerden oluşan jüri üyeleri önüne çıkacak.

Kurmaca, Deneysel, Canlandırma ve Belgesel olmak üzere dört kategoriden oluşan yarışmanın sonucunda jüri tarafından seçilen filmler, 13-15 Aralık 2019 tarihlerinde Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe Institut Ankara’da yapılacak film gösterimleri ile Ankaralı izleyiciyle buluşacak.

Ulusal Kısa Film Yarışması’na katılan filmlerin yanı sıra festival davetlisi olarak dünya ülkeleri sinemasından seçkiler, gösterimler ve yönetmen söyleşileri de yer alacak.

42 yıldır fotoğrafın yanı sıra kısa film seminerleri ve atölye çalışmaları ile bu alanda üretimi destekleyen AFSAD, kısa film festivaline dönüştürdüğü programı ile sanata ve sinemaya olan katkılarını daha da güçlendiriyor.

Yarışma tüm kısa film yapımcıları ve izleyicilerinin katılımını bekliyor.

Detaylı bilgi www.afsadsinema.net web sitesinden edinilebilir.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir