Agnes Hakkında Her Şey İstanbul Modern'de 1 – Agnes Varda 1

Agnes Hakkında Her Şey İstanbul Modern’de

Feminist hareketin sinemadaki en önemli temsilcilerinden Agnes Varda, İstanbul Modern Sinema’da!

İstanbul Modern Sinema’nın Michael Haneke ile başlayan, Krzysztof Kieslowski, Chantal Akerman ve François Ozon’la devam eden retrospektif serisinin beşincisi Agnes Varda’ya odaklanıyor. Program, 7-24 Mart tarihleri arasında sinemaseverleri bekliyor.

Agnes Hakkında Her Şey İstanbul Modern'de 2 – Agnes Varda 2

İstanbul Modern Sinema, Mart ayında Türk Tuborg A.Ş.’nin katkıları ve Fransız Kültür Merkezi, Filmmor Kadın Filmleri Festivali ve Kadıköy Belediyesi Sinematek Sinema Evi işbirliğiyle sinema tarihinin en özgürlükçü ve yenilikçi yaratıcılarından Varda’nın bugüne kadar Türkiye’de yapılmış en geniş kapsamlı retrospektifine yer veriyor.

Kendisini “yaratıcı-tanık” olarak tanımlayan yönetmenin, sürekli kendini yenileyen bir enerjiye sahip filmografisinin tamamına yakını Agnes Hakkında Her Şey programında izleyiciyle buluşuyor. Fransız Yeni Dalga akımının öncülerinden Varda’nın 19’u uzun metraj, 14’ü kısa olmak üzere 33 filmi program kapsamında gösteriliyor.

Agnes Hakkında Her Şey İstanbul Modern'de 3 – Agnes Varda 3

www.istanbulmodern.org

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir