Tüm Görsel Materyalleriyle: Ahlat Ağacı

Nuri Bilge Ceylan’ın 8-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 71. Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak yeni filmi Ahlat Ağacı’ndan (The Wild Pear Tree) görseller, bir dolu poster ve kamera arkası görüntüleri yayınlandı.

Tüm Görsel Materyalleriyle: Ahlat Ağacı 1 – Ahlat Ağacı 2

Altın Palmiye ödüllü yönetmenin yeni filminin başrollerinde Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar ve Hazar Ergüçlü yer alıyor. Filmin senaryosu ise Akın Aksu, Nuri Bilge Ceylan ve eşi Ebru Ceylan’a ait.

Özet: Bazıları için taşra, tüm umutların eninde sonunda yalnızlıkla kesiştiği bir sürgün yeridir. Tıpkı babaların ve oğulların kesişen kaderleri gibi, tüm umutların, hayallerin, çaresizlikle kesiştiği hudutsuz bir sürgün yeri. Sinan, oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu’da doğduğu köye dönen genç adam, kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Senaryo: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Akın Aksu
Oyuncular: Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü, Ahmet Rıfat Şungar, Serkan Keskin, Akın Aksu, Tamer Levent, Kadir Çermik, Ercüment Balakoğlu, Sencar Sağdıç

Ahlat Ağacı Posterler

Filmden Kareler

Kamera Arkası Görüntüleri

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir