15. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri 1 – 15. Akbank Kısa Film banner

15. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri

6 Şubat 2019

Sinema sanatı üzerine öncü etkinliklerden biri olan ve 18-28 Mart 2019 tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek Akbank Kısa Film Festivali, ulusal ve uluslararası jüri üyeleri belirlendi.

15. Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif” “Özel Gösterim” ve “Akbank Kısa Film Forum” bölümleri ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 18-28 Mart 2019 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

15. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri 2 – 15 Akbank Kısa Film Festivali poster 2

Festivalin ön eleme jürisinde; akademisyen Nagihan Çakar Bikiç, oyuncu Ahmet Rıfat Şungar ve yönetmen Selim Evci yer alıyor. Festivalin ulusal yarışma ana jüri üyeleri ise oyuncu Funda Eryiğit, yönetmen, senarist ve oyuncu Ercan Kesal, yönetmen, senarist Ömür Atay, sinema yazarı Melikşah Altuntaş ve Derya Bigalı’dan oluşuyor.

Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek olan 15. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek olan en iyi filmlere 5.000 Dolar ödül verilecek.

Festivalin Uluslararası ana jüri üyeleri ise yönetmen, senarist Elite Zexer, belgesel yönetmeni Nebojsa Slijepcevic, yönetmen, senarist Gordan Matic, görüntü yönetmeni Hayk Kirakosyan ve Derya Bigalı olarak belirlendi.

Akbank Kısa Film Forum bölümünde ise yapım desteği amaçlı bir kısa film senaryo yarışması gerçekleştirilecek. En başarılı senaryo Akbank Sanat tarafından 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

Forum bölümü kapsamındaki senaryo yarışmasının jüri üyeleri ise oyuncu Ahu Türkpençe, yönetmen, senarist Tunç Davut ve yönetmen, senarist Erdem Tepegöz olacak.

Yarışmayı kazanan filmler, festivalin ardından Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversite kampüslerinde düzenlenecek “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinliği kapsamında izleyiciyle buluşacak.

15. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formları, Akbank Sanat ya da www.akbankkisafilmfestivali.com ile www.akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilir.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Ön Jüri Üyeleri

1. Nagihan Çakar Bikiç – Akademisyen
2. Ahmet Rıfat Şungar – Oyuncu
3. Selim Evci – Yönetmen

Ulusal Jüri Üyeleri

1. Funda Eryiğit – Oyuncu
2. Ercan Kesal – Yönetmen, Senarist, Oyuncu
3. Ömür Atay – Yönetmen, Senarist
4. Melikşah Altuntaş – Sinema Yazarı
5. Derya Bigalı – Akbank Sanat

Uluslararası Jüri Üyeleri

1. Elite Zexer – Yönetmen, Senarist
2. Nebojsa Slijepcevic – Belgesel Yönetmeni
3. Gordan Matic – Yönetmen, Senarist
4. Hayk Kirakosyan – Görüntü Yönetmeni
5. Derya Bigalı – Akbank Sanat

Akbank Kısa Film Forum Jüri Üyeleri

1. Ahu Türkpençe – Oyuncu
2. Tunç Davut – Yönetmen, Senarist
3. Erdem Tepegöz – Yönetmen, Senarist

[/box]

15. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri 3 – 15 Akbank Kısa Film Festivali poster 3

AKBANK SANAT Hakkında

25 yıldır Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın birçok farklı alanında uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat, özellikle genç sanatçılara kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli imkanlar sunmaktadır.

“Değişimin hiç bitmediği yer” olma misyonuyla yılda 700’ün üzerinde etkinlik gerçekleştirmekte olan Akbank Sanat, sergilerden modern dans gösterilerine, klasik müzik resitallerinden caz konserlerine, panellerden çocuk atölyelerine, film gösterimlerinden tiyatro gösterilerine uzanan geniş bir yelpazede birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Orhan Kemal Doğumunun 100. Yılında Altın Koza’da Anılıyor 4 – Orhan Kemal 15

Orhan Kemal Doğumunun 100. Yılında Altın Koza’da Anılıyor

Orhan Kemal'in eserlerinden uyarlanan filmler, filmlerin afişlerinden ve set fotoğraflarından
30. Altın Koza'nın Finalist Filmleri Açıklandı! 5 – Ceylin Foto2 scaled

30. Altın Koza’nın Finalist Filmleri Açıklandı!

30. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film