Akbank Kısa Film Festivali'nden Yeni Yarışma: Genç Bakışlar 1 – Akbank Kisa Genc Bakislar

Akbank Kısa Film Festivali’nden Yeni Yarışma: Genç Bakışlar

31 Ağustos 2021

Sinemaseverlerin buluşma noktası haline gelen Akbank Kısa Film Festivali kapsamında 20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgilerini festival bünyesinde toplamaya ve bu alandaki üretimleri teşvik etmeye yönelik yeni bir yarışma başlıyor: Genç Bakışlar.

Sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin etkin rolünün bilinciyle Türkiye’de bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden bir haline gelen Akbank Kısa Film Festivali bu yeni yarışma ile gençlerin kısa film projelerine ayrı bir bölüm açarak sinemaseverlerle buluşturacak.

21-31 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan 18. Akbank Kısa Film Festivali Genç Bakışlar yarışma bölümü için son başvuru tarihi 24 Aralık 2021 Cuma.

Yarışma sonucunda “Genç Bakışlar En İyi Film” olarak seçilecek eserin yönetmeni Akbank Sanat tarafından 10.000 TL ile ödüllendirilecek.

10 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları, film gösterimleri ve söyleşileriyle sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak olan 18. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için akbankkisafilmfestivali.com ve akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Kısa Film Festivali'nden Yeni Yarışma: Genç Bakışlar 2 – 18 Akbank Kisa Film Festivali Genc Bakislar

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

AKBANK SANAT Hakkında

28 yıldır Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın birçok farklı alanında uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat, özellikle genç sanatçılara kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli imkanlar sunuyor.

“Değişimin hiç bitmediği yer” olma misyonuyla yılda 700’ün üzerinde etkinlik gerçekleştirmekte olan Akbank Sanat sergilerden modern dans gösterilerine, konserlerden konferanslara, söyleşilerden çocuk atölyelerine, film gösterimlerinden tiyatro gösterilerine uzanan geniş bir yelpazede birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Özgün sanatın ve bu alanda fikir üretiminin yaratılmasına destek olmak için uluslararası projelere yer vererek sanatçıların kendilerini ifade edecekleri bir platform oluşturuyor.

Akbank Çocuk Tiyatrosu, Akbank Caz Festivali, Akbank Kısa Film Festivali ve Kampüste Dijital Sanat gibi uzun soluklu devam etmekte olan etkinlikleri Anadolu’ya da yayarak gelecek nesillerle buluşturuyor.

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

25. Adana Film Festivali İstanbul’da Tanıtıldı 3 – 25 Adana Film Festivali İstanbul Toplantı 4

25. Adana Film Festivali İstanbul’da Tanıtıldı

25. Adana Film Festivali yarışma finalistleri ve seçici kurulları, İstanbul’da

24. Ankara Film Festivali’ne Başvurular Başladı

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen 24. Ankara Film