Akdeniz Üniversitesi 3. Kısa Film Günleri Programı

afişAkdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu 3. Kısa Film Günleri programı belli oldu.

Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu Kısa Film Günleri, sinemanın artık sanattan ziyade ticari bir meta olarak görülmesine ve akabinde maddi kaygılar temelinde şekillenen sinema festivallerine, alternatif bir yaklaşım sunmak ve tüm kısa filmcileri özgün üretimlerini yarıştırmadan paylaşabileceği bir zemin oluşturmak amacıyla düzenlenmekte.

4 Mart tarihinde başlayacak olan ‘Kısa Film Günleri’ 8 Martta son bulacak. Etkinlikler sadece kısa film gösterimleriyle sınırlı olmayıp, paneller, söyleşiler, atölyeler gibi pek çok alternatif etkinlik de bu hafta içinde gerçekleştirilecek.

Biz de Öteki Sinema olarak festivale üç sunum ile katkıda bulunmaya çalışacağız. “Modern Türk Sinemasının Bugünü, Gişe ve Festival Filmleri”, “Komedi Sineması Neden Festivallerden Dışlandı?” ve “Türkiye’de Sinema Yazarlığı ve Kısa Filme Bakış” konu başlıklarını taşıyan sunumlar 4, 5 ve 8 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Katılma imkanı bulunan bütün okurlarımızı bekleriz.

3. Kısa Film Günleri hakkında daha fazla detay öğrenmek için Akdeniz Üniversitesi Sinema Kulübü‘nün Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

au program

Not: Programı tam boy olarak görüntülemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir