Akdeniz Üniversitesi 3. Kısa Film Günleri Programı 1 – afiş

Akdeniz Üniversitesi 3. Kısa Film Günleri Programı

27 Şubat 2013

afişAkdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu 3. Kısa Film Günleri programı belli oldu.

Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu Kısa Film Günleri, sinemanın artık sanattan ziyade ticari bir meta olarak görülmesine ve akabinde maddi kaygılar temelinde şekillenen sinema festivallerine, alternatif bir yaklaşım sunmak ve tüm kısa filmcileri özgün üretimlerini yarıştırmadan paylaşabileceği bir zemin oluşturmak amacıyla düzenlenmekte.

4 Mart tarihinde başlayacak olan ‘Kısa Film Günleri’ 8 Martta son bulacak. Etkinlikler sadece kısa film gösterimleriyle sınırlı olmayıp, paneller, söyleşiler, atölyeler gibi pek çok alternatif etkinlik de bu hafta içinde gerçekleştirilecek.

Biz de Öteki Sinema olarak festivale üç sunum ile katkıda bulunmaya çalışacağız. “Modern Türk Sinemasının Bugünü, Gişe ve Festival Filmleri”, “Komedi Sineması Neden Festivallerden Dışlandı?” ve “Türkiye’de Sinema Yazarlığı ve Kısa Filme Bakış” konu başlıklarını taşıyan sunumlar 4, 5 ve 8 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Katılma imkanı bulunan bütün okurlarımızı bekleriz.

3. Kısa Film Günleri hakkında daha fazla detay öğrenmek için Akdeniz Üniversitesi Sinema Kulübü‘nün Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

au program

Not: Programı tam boy olarak görüntülemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Stranger Things Dördüncü Sezon Onayını Aldı 2 – Stranger Things 017

Stranger Things Dördüncü Sezon Onayını Aldı

Netflix, dünyada büyük yankı uyandıran Stranger Things’in dördüncü sezon onayını
Bockius ve Korhan Futacı Müzikleriyle Sessiz Filmler 3 – The Unknown 1927 1

Bockius ve Korhan Futacı Müzikleriyle Sessiz Filmler

Frank Bockius, Korhan Futacı ve Islandman müzikleriyle sessiz filmler, Ağustos