11. Alanya Belgesel Film Festivali Başlıyor 1 – 11 Alanya Belgesel Film Festivali

11. Alanya Belgesel Film Festivali Başlıyor

1 Mayıs 2012

Alanya Sinema Kültür Sanat ve Tanıtım Derneği’nin düzenlediği 11. Alanya Belgesel Film Festivali için geri sayım başladı… Bu sene on birincisi düzenlenecek olan festival Alanya Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği’nin işbirliği ile 07 Mayıs-12 Mayıs tarihleri arasında Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

11. Alanya Belgesel Film Festivali Başlıyor 2 – poster 51

Festival’de yerli yabancı olmak üzere toplam 29 film sinemaseverlerle buluşacak.

Bu sene festivalde film gösterimi dışında 2 etkinlik bulunmakta. İlki Alanya Fotoğraf Sanatçıları Klubü AFSAK’ın işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Geçmiş Zaman Olur ki” adlı fotoğraf sergisi…07 Mayıs saat 19.00 da Alanya Kültür Merkezi’nde açılışı yapılacak olan sergide sanatçı Ahmet Esmer’in 1967 senesinde Ulvi Uraz’ın çalıştırdığı İstanbul Opera Tiyatrosu’nda fuaye ye asılmak üzere çekmiş olduğu , o günlerde henüz meşhur olmamış , bugünün seçkin sanatçılarına ait fotoğrafları yer alıyor.

Festival sürecindeki ikinci etkinlik ise 12 Mayıs Cumartesi günü saat 16.30 da Işıl Özgentürk ve Berrin Avcı’nın katılımları ile gerçekleşecek olan “ Yaşamda ve Sinemada Kadına Yönelik Şiddetin Toplum Tarafından Onaylanması “ başlıklı panel…Panelde sanatçılar kendi bakış açıları ile son yıllarda kadınlara yönelik şiddetin sinemaya izdüşümünü izleyicilerle paylaşacaklar.

11. Alanya Belgesel Film Festivali’nde önceki senelerde olduğu gibi yönetmenlerden bazıları festival sürecinde izleyicilerle birlikte olup , filmlerinin gösterimlerinden sonra sinemaseverlerin sorularını yanıtlayacaklar.Bu seneki etkinliğe katılacak yönetmenler ; Banliyö adlı belgeselin yönetmeni Bülent Çubukçu, Manastır doğum yerim adlı belgeselin yönetmeni Yasin Ali Türkeri ve Yıldız Alpar bedii rakstan bugüne adlı belgeselin yönetmeni Ayşe Çetinbaş …

Film gösterimleri Alanya Kültür Merkezi’nde 07 Mayıs saat 14.00 den itibaren ücretsiz , Türkçe alt yazılı olarak gerçekleşecek… 11.Alanya Belgesel Film Festivali 12 Mayıs 2012 tarihinde sona erecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kısa Film ve Belgesel Film Gösterimi Programı Açıklandı 3 – image001

Kısa Film ve Belgesel Film Gösterimi Programı Açıklandı

23. Ankara Uluslararası Film Festivali dahilindeki Uluslararası Kısa Film ve
6. Kuirfest Ocak Ayını Isıtmaya Geliyor! 4 – 15195856 1167475906655855 2035435535991979275 o

6. Kuirfest Ocak Ayını Isıtmaya Geliyor!

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’nin düzenlediği KuirFest dopdolu programıyla altıncı