Altın Çınar Film Festivali 3 Mayıs’ta Başlıyor

4. ULUSLARARASI KAYSERİ ALTIN ÇINAR FİLM FESTİVALİ 3- 7 MAYIS TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK    

Geçtiğimiz yıl belgesel yarışma jürisinde Öteki Sinema’nın yayın yönetmeni Murat Tolga Şen’in yer aldığı ve Bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali ile 3-7 Mayıs tarihleri arasında Kayserilileri yine sinema dolu günler bekliyor.

Festival, Hint ve Türk Sinemasının önemli filmlerini ve emekçilerini Kayseri halkı ile buluşturacak. Film gösterimleri, söyleşiler, atölyeler ve konferanslar düzenlenerek; sinemanın albenisi ile kültürler arası diyaloğun geliştirilmesi ve yeni düşüncelerin paylaşılması hedeflenmekte.

Festival her yıl olduğu gibi Türk Sinemasının bir emekçisine ‘’Yaşam Boyu Onur Ödülü’’,  üç emekçisine ise ‘’Sinemanın Çınarı’’ ödülleri takdim edecek ve yepyeni sürprizleri ile hedefini bir çıta daha yükseltmenin haklı gururunu yaşayacak.

Festivalin yarışma duyurusu ilerleyen günlerde ise  yapılacak. Onu da Öteki Sinema’dan okurlarımıza duyuracağız takipte kalın.

www.altincinarfestivali.org   

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir