Altın Çocuk Aralık Ayında Sinematik’te

Altın Çocuk Aralık Ayında Sinematik’te! Onar films 14. DVD olarak Göksel Arsoy’un Altın Çocuk filmini piyasaya sürüyor… Müthiş bir haber!

2 kopya

İçerisinde fantastik unsurlar da bulunduran Altın Çocuk filminin bu şekilde çok detayli bir DVD şeklinde basılacak olması üzerine bizler de Sinematik’i Altın Çocuk’a ayırmaya karar verdik. Aralık ayı boyunca sadece Altın Çocuk değil; Yeşilçam’da James Bond etkisi olan filmler, James Bond film müziklerinin Yesilçam’daki deşifreleri, kısa film yönetmeni Onur Çetincengiz ile bir röportaj ve Altın Çocuk Kilink’e Karşı’nın hikayesi de yer alacak.

1 kopya

Ayrica elimize zamanında geçtiği zaman Onar Films etiketli Göksel Arsoy’un Altın Çocuk DVD’si üzerine detaylı bir yazı da paylaşmak istiyoruz.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Yerli Casper: Cici Can (1963)

Cici Can, ismiyle dahi bir karikatür bombası olduğunun ipuçlarını veren, fantastik yapısıyla fark yaratan ve samimi mizahıyla iç ısıtan nevi şahsına münhasır bir film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir