Altın Koza'da Kısa Film Yarışmalarının Jüri Üyeleri Açıklandı 1 – 21 Altın Koza poster yarısı

Altın Koza’da Kısa Film Yarışmalarının Jüri Üyeleri Açıklandı

15 Eylül’de başlayacak 21. Altın Koza Film Yarışması kapsamında yapılacak Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nın jüri üyeleri açıklandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 15-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 21. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nda finale kalan isimleri değerlendirecek jüri üyeleri açıklandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Altın Koza Film Festivali’nin kısa filmcilere bugüne kadar verdiği desteğin devam edeceğini belirterek, ‘Festivalimiz kapsamında düzenlenen Ulusal Öğrenci Filmleri kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma dallarında en iyi film seçilen esere 7.500 TL ödül verilecek, böylece yarışma kapsamında toplamda 30.000 TL ödül dağıtılacak. Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması kapsamında ise yine kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma dallarında en iyi film seçilen eser, 10.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. Yarışmada toplam 40.000 TL ödül dağıtılacak şeklinde konuştu.

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda sinema yazarı Burcu Aykar, belgesel film yönetmeni Kemal Öner, oyuncu Cansel Elçin, yönetmen Yasin Uslu, canlandırma yönetmeni Özgül Gürbüz görev alacak. Yarışacak filmlerin ön değerlendirmesi, sinema yazarı Senem Erdine, yönetmen Ahmet Sönmez ve belgesel yönetmeni Mehmet Güleryüz tarafından yapıldı.

Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nda yer alan isimler ise şunlar: Hindistan’daki Satyajit Ray Film ve Televizyon Enstitüsü’nden Nilotpal Majumdar, Türkiye’den sinema yazarı Yeşim Tabak, Yunanistan’dan yönetmen Stavros Raptis, Türkiye’den oyuncu Güner Özkul.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir