Altın Koza’da Orhan Kemal Emek Ödülleri Açıklandı

Adana Altın Koza Film Festivali’nin açılış töreninde takdim edilecek Orhan Kemal Emek Ödülleri, Zihni Göktay, Suzan Kardeş ve Zafer Ayden’e verilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ın başkanlığında düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde geri sayım başladı.

Yirmi dokuzuncusu düzenlenen festivalin, Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Orhan Kemal’in adını taşıyan Orhan Kemal Emek Ödülleri bu yıl Zihni Göktay, Suzan Kardeş ve Zafer Ayden’e verilecek.

Altın Koza'da Orhan Kemal Emek Ödülleri Açıklandı 1 – 29 Altin Koza Orhan Kemal Emek Odulleri

Sanat dünyamızın önemli oyuncularından Yetkin Dikinciler’in sunuculuğunda 12 Eylül Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek festivalin açılış gecesinde Orhan Kemal Emek Ödülleri sahiplerini bulacak.

Emek ödülleri, Türk tiyatrosu ve Türk sinemasına verdiği katkılardan dolayı Zihni Göktay’a; makyaj sanatçısı, oyuncu ve şarkıcı Suzan Kardeş’e; Sine Sen (Sinema Emekçileri Sendikası) eski başkanı ve 40 yıldır Sine Sen’in yönetim kurulunda yer alan Zafer Ayden’e takdim edilecek.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir