Altın Portakal’da Biletler Çiçek Açacak 1 – sansür

Altın Portakal’da Biletler Çiçek Açacak

7 Eylül 2011

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Antalya Kültür Merkezi’nde gösterilecek yarışma filmlerinde biletler çiçek açacak.

Altın Portakal’da Biletler Çiçek Açacak 2 – alinp

8-14 Ekim 2011 tarihleri arasında AKM’de oynayacak uzun metraj filmler için öğrenci bileti 3 TL, normal bilet 5 TL olarak belirlendi.

Kadınlara özel çiçekli bilet

Altın Portakal yönetimi 48. Festivalin ana temasına uygun sürpriz bir karar alarak, kadın izleyiciler için bilet fiyatını 1 TL olarak belirledi. Bilet alan kadın izleyicilere, birer de çiçek sunulacak. AKM salonlarında gösterilecek belgesel ve kısa filmler ise tüm sinemaseverler tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek.

Altın Portakal’da Biletler Çiçek Açacak 3 – bilet

Ve Kadın Dünya’ya Dokundu

Türkiye’nin en uzun soluklu ve en saygın film festivali Altın Portakal’ın iki önemli vurgusundan biri “kadın” olgusu üzerine. Festivalin ana teması buna yönelik olarak “Ve Kadın Dünyaya Dokundu” olarak belirlendi. Bu kapsamda tüm kategorilerde jüriler kadınlardan oluştu; festivale yayılacak şekilde kadın temalı çok sayıda etkinlik düzenleniyor.

1980’li yılların Türk ve Dünya sinemasını odağına alan “… Ve Kadın Dünyaya Dokundu” ana teması üzerine şekillenen 48. Altın Portakal, festival programı içinde kadın temalı filmleri izleyicilerle buluşturacak.

48. Festival’in en önemli etkinliklerinden biri 13 Ekim’de düzenlenecek “Kadın Zirvesi”. Sivil toplum kuruluşları, bilim insanları, siyasetçiler, sanatçılar ve medya mensupları arasından konusunda uzman kadınların buluşacağı “1. Antalya Kadın Zirvesi”nde “Kadına Yönelik Şiddet Neden Artıyor?” sorusuna yanıt aranacak.

817 kişilik Türkiye’nin en büyük sinema salonunda, gala filmlerinin, son iki yıldır olduğu gibi bu yıl da kapalı gişe oynaması, bu konudaki rekorun devam etmesi bekleniyor. 48. Festivalde, en fazla kadın izleyiciye ulaşılması anlamında da rekor kırılacağı tahmin ediliyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Rashid Masharawi’ye Onur Ödülü 4 – Rashid Masharawi

Rashid Masharawi’ye Onur Ödülü

Bu yıl 15-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Malatya Film Festivali’nden
Eskişehir'in Film Festivali Başlıyor! 5 – eskisehir430

Eskişehir’in Film Festivali Başlıyor!

1-8 Mayıs 2011 tarihleri arasında 13.sü gerçekleşecek olan Anadolu Üniversitesi