Ankara’da Bu Yıl On Bir Film Yarışacak

30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak filmler belirlendi. Yarışmaya katılacak filmler, başvurular arasından Ali Karadoğan, İrfan Demirkol ve Zeynep Ünal’dan oluşan ön seçici kurul tarafından seçildi.

Filmler 18-28 Nisan tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek gösterimlerde izleyicisiyle buluşacak. Yönetmen Tolga Karaçelik‘in başkanlığında, gazeteci ve yayıncı Cem Erciyes, senarist ve fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan, oyuncular Tolga Tekin ve Tülin Özen‘den oluşan seçiciler kurulu, filmleri festival sırasında seyirciyle birlikte izleyecek. Yarışma filmlerinin oyuncu, yönetmen ve film ekipleri gösterimler sonrasında yapılacak söyleşilere katılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 30. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında En İyi Film Ödülünü alan filmin yapımcısına 50.000 TL, ilk filmlere verilen Mahmut Tali Öngören Özel Ödülünü kazanan filmin yönetmenine ise 10.000 TL ödül verilecek.

Ön seçici kurulun değerlendirmesinden sonra belirlenen filmlerin alfabetik sırası şöyle:

1. Babamın Kemikleri (yönetmen: Özkan Çelik)

2. Görülmüştür (yönetmen: Serhat Karaaslan)

3. Güven (yönetmen: Sefa Öztürk)

4. Güvercin Hırsızları (yönetmen: Osman Nail Doğan)

5. İçerdekiler (yönetmen: Hüseyin Karabey)

6. Kardeşler (yönetmen: Ömür Atay)

7. Nebula (yönetmen: Tarık Aktaş)

8. Saf (yönetmen: Ali Vatansever)

9. Son Çıkış (yönetmen: Ramin Matin)

10. Suç Unsuru (yönetmen: Süleyman Arda Eminçe)

11. Yuva (yönetmen: Emre Yeksan)

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Göz Görmese de Gönül Sızlıyor: İçerdekiler (2018)

İçerdekiler iki aşama üzerinden değerlendirilebilir. İlki istediğini almak için adamı ikna etmeye çalışan polis ile mahkûm arasındaki mücadele, ikincisi ise istediğini almak için baldızını ikna etmeye çalışan adam ile baldızı arasındaki mücadele…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir