Ankara’nın Afiş Tasarım Yarışması Jüri Üyeleri Belli Oldu

32. Ankara Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 4-12 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenecektir. Afiş tasarım yarışması için son katılım tarihi 15 Eylül 2021’dir.

Afiş tasarım yarışması jürisinde, karikatür sanatçısı, illüstratör, çizer Selçuk Demirel, grafik tasarımcı, araştırmacı, sanatçı Yılmaz Aysan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğr. Gör., iletişim tasarımcısı Ömer Durmaz, Ankara Reklamcılar Derneği Asbaşkanı, SVStudios kurucusu Amaç Ukav, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Başkanı İrfan Demirkol yer alacak.

Ankara’nın Afiş Tasarım Yarışması Jüri Üyeleri Belli Oldu 1 – 32 Ankara Film Festivali Afis Tasarim Yarismasi

Festivalin duyurulması ve tanıtımında önemli katkı sağlayacak afişin sahibine 7.500 TL ödül verilecek. Bireysel katılıma açık olan yarışmaya gönderilen eserlerin, daha önce yurt içinde ve yurt dışında herhangi bir yarışma ya da sergiye katılmamış, hiçbir yerde yayınlanmamış, özgün olması ve eser içinde kullanılacak olan görsellerin herhangi bir yerden kopya edilmemiş olması gerekmektedir.

Son katılım tarihi 15 Eylül 2021 olan yarışmanın, güncel yönetmelik şartlarına ve başvuru formuna filmfestankara.org.tr/afis-yarismasi-basvuru-formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Selçuk Demirel

Dünya çapında ün kazanmış çizerdir. Çizimleri Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen gazete ve dergilerinde yayımlanmıştır. Birçok kitap ve albüm kapağı ve afiş hazırlayıp, çocuk kitaplarına da çizimler yapmıştır.

Yılmaz Aysan

Sanatçı, grafik tasarımcı ve araştırmacı olan Yılmaz Aysan, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1980’de aynı fakültede “Dış Duvar Resimleri” (Extra Murals) konulu master tezini tamamlayan sanatçı, 1998’den bu yana Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde reklam tasarımı dersleri vermektedir.

Amaç Ukav

SVStudios’un kurucu ortaklarından olan ve 2001 yılından beri SVStudios’ta marka danışmanı ve iletişim stratejisti olarak çalışmalarını sürdüren Amaç Ukav’ın Felis, Kristal Elma ve Kırmızı reklamcılık ödüllerinde iletişim stratejisini oluşturduğu 60’dan fazla reklamcılık ödülü vardır.

Ömer Durmaz

İletişim tasarımcısıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görsel iletişim kültürü, grafik tasarım tarihi, tasarım yönetimi ve arşivi alanlarında çalışmaktadır. DEÜ Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi kurucu müdürüdür.

İrfan Demirkol

Fotoğraf sanatçısı, Denk Ajans ve Büyülü Fener Sinemaları’nın kurucusu ve yürütücüsüdür. Beyazperde sinema dergisini çıkardı ve bazı önemli sanat filmlerini Türkiye’ye ithal etti. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı başkanlığını yürütmektedir.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole