Anons 75. Venedik Film Festivali'nde Yarışacak 1 – Anons 5

Anons 75. Venedik Film Festivali’nde Yarışacak

25 Temmuz 2018

Anons 75. Venedik Film Festivali'nde Yarışacak 2 – Anons posterÖdüllü yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un üçüncü uzun metraj sinema filmi Anons, 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin Orizzonti bölümünde yarışacak! Ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu anlatan film; 29 Ağustos-8 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen, dünyanın en eski film festivalinde aynı zamanda dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Uzak İhtimal ve Yozgat Blues filmlerinin ödüllü yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun’un yeni filmi Anons; 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin bir diğer uluslararası yarışma bölümü olan Orizzonti’ye seçilen 18 film arasında yer alıyor. Mahmut Fazıl Coşkun’un hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de senaryosunu Ercan Kesal ile birlikte kaleme aldığı Anons, festival kapsamında aynı zamanda dünya prömiyerini yapacak.

Başrollerini Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz’ün paylaştığı film, ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu beyazperdeye taşıyor.

1963 yılı, Mayıs ayının son günleri… Teğmen Şinasi, Binbaşı Kemal, Binbaşı Rıfat ve Albay Reha aynı gece Ankara’da başlayacak olan askeri darbenin İstanbul ayağında, darbe bildirisini İstanbul Radyosu’ndan anons etmeyi planlamaktadır. Yeterince güçlü ve etkili yapılan bir anons sonucunda darbenin başarılı olacağından ve halk desteğini arkalarına alacaklarından emindirler. Fakat hiçbir şey bekledikleri gibi gitmeyecektir. Her şeyin planlama ve askeri güçle çözülebileceğine inanan bu dört asker, kendilerini başkalarının adına karar verebilecek konumda hissetmişlerdir. Fakat onları yenilgiye uğratan şey sivil hayatın görünmez gücüdür.

Anons 75. Venedik Film Festivali'nde Yarışacak 3 – Anons 3

Anons 75. Venedik Film Festivali'nde Yarışacak 4 – Anons 1

Anons 75. Venedik Film Festivali'nde Yarışacak 5 – Anons 2

Anons 75. Venedik Film Festivali'nde Yarışacak 6 – Anons 4

Filmotto Production yapımı Anons filmi, BKM (Türkiye) ve Chouchkov Brothers (Bulgaristan) ortak yapımı olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün ve Bulgar Film Merkezi’nin destekleriyle hayata geçirildi.

Gelecek aylarda Türkiye’de vizyona girecek olan Anons, öte yandan festival yolculuğuna da devam edecek.

MAHMUT FAZIL COŞKUN HAKKINDA

Anons 75. Venedik Film Festivali'nde Yarışacak 7 – Mahmut Fazil CoskunMahmut Fazıl Coşkun 2000 yılında belgesel yönetmeye başladı. 2009’da ilk uzun metraj filmi Uzak İhtimal filmini yaptı. Uzak İhtimal, Rotterdam Film Festivali Altın Kaplan Ödülü, İstanbul Film Festivali ve Adana Altın Koza Film Festivalleri’nde En İyi Yönetmen Ödülü de dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası festivallerde çok sayıda ödül aldı. İkinci filmi Yozgat Blues 2013’te tamamlandı ve dünya prömiyerini 61. San Sebastian Film Festivali’nde yaptı. Yozgat Blues, 20. Adana Altın Koza Film Festivali ve 4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü, 18. Sofya Film Festivali’nde En İyi Balkan Filmi Ödülü’nü aldı. Anons, yönetmenin üçüncü uzun metraj sinema filmidir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

''Tüm Zamanların En İyi Korku Filmi" 3 Nisan'da Sinemalarda! 8 – unnamed 21

”Tüm Zamanların En İyi Korku Filmi” 3 Nisan’da Sinemalarda!

Tüm dünyayı şoke eden The Texas Chain Saw Massacre, Nisan’da
Bahri Beyat'ı Kaybettik 9 – Bahri Beyat

Bahri Beyat’ı Kaybettik

Bahri Beyat'ı kaybettik. Onu Nejat Uygur'a laf anlatmaya çalışan adam