Antalya Festivale Hazırlanıyor

Antalya’da festival hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle 8-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali için kentin dört bir yanı görsel materyaller ve Altın Portakal heykelleriyle donatılıyor. Antalya festivale hazırlanıyor.

Antalya Festivale Hazırlanıyor 1 – AKM

Festivalin yönetildiği Antalya Kültür Merkezi; Büyükşehir Belediye binası, tramvaylar, alt ve üst geçitler; Akdeniz’li – portakallı – martı desenli festival afişiyle giydiriliyor.

Kentin önemli noktalarına, ana kavşaklara, parklara “altın kızlar” tabir edilen Venüs heykelleri yerleştiriliyor; refüjlerde “megalight”lar, caddelerde “bilboard”lar, duraklarda raketler, 48. Altın Portakal afişleriyle kaplanıyor.

Salonların bakımı yapıldı, makineler yenilendi

Festival mekânları bakımdan geçti. Gala filmlerinin gösterildiği AKM Aspendos Salonu’nda son düzenlemeler yapıldı. 1996 yılında açılan Antalya Kültür Merkezi’nin sinema ve ses sistemleri günümüz teknolojisine uyarlanarak yenilendi.

Antalya Festivale Hazırlanıyor 2 – AKM Aspendos b2

Gala söyleşileri yeni kafede

Gala söyleşileri için AKM önündeki alana kurulacak portatif söyleşi salonunun inşası tamamlandı. Yarışma filmlerinin kadrosunu oluşturan yapımcı, yönetmen, oyuncu ve diğer sanatçıların izleyicilerle buluşacağı yeni “söyleşi kafe” 200 kişilik kapasiteye sahip.

Engelliler için otomatik sistem

Engelli vatandaşların Altın Portakal etkinliklerini engelsiz izleyebilmesi için, 46. ve 47. Festivallerde yapılan düzenlemelerin ikinci etabı bu yıl gerçekleştirildi. Engelli rampalarına eklemeler yapıldı. Antalya Kültür Merkezi’nde rampalar ve engelli asansörleri otomatik sisteme bağlandı. AKM Salonları ve Festivalin gerçekleştirildiği Atatürk Kültür Parkı içinde bulunan tüm mekânlara engellilerin rahatça ulaşabilmesi, etkinlikleri rahatça izleyebilmesi için her türlü koşul oluşturuldu.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir