Antalya Sinema Derneği “En İyi On Kısa Filmi” Arıyor! 1 – Antalya Sinema Derneği

Antalya Sinema Derneği “En İyi On Kısa Filmi” Arıyor!

9 Ağustos 2015

Antalya Sinema Derneği, kurmaca türünde son on yılda Türkiye’deki önemli festivallerden birincilik ödülü almış kısa filmlerin, geniş bir jüri aracılığıyla değerlendirmeye alınacağı bir çalışma başlattı. Çalışmanın sonunda “Son On Yılın En İyi On Kısa Filmi” tespit edilecek.

Antalya Sinema Derneği Başkanı Sidar Serdar Karakaş ile Antalya Sinema Derneği Kültür ve Sanat Danışmanı ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer tarafından yürütülen projenin kesinleşen jüri üyelikleri şöyle:

22. Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri başkanlığını da yapacak olan yönetmen Ümit Ünal, Zerre filmiyle 49. Antalya Film Festivali’nde Altın Portakal ödülünü kazanan Erdem Tepegöz, Babamın Sesi filminin yönetmenlerinden Zeynel Doğan, gerçeküstücü kısa filmleriyle önemli başarılar elde etmiş Tan Tolga Demirci, kısa filmleri ve video klipleriyle ünlenen Gürcan Keltek, Öteki Sinema sitesinin kurucusu ve sinema yazarı Murat Tolga Şen, SİYAD üyesi sinema yazarlarından Kerem Akça, Serdar Kökçeoğlu, Banu Bozdemir ve Cüneyt Cebenoyan. Jürinin yeni katılımlarla genişletileceği bildirildi.

Değerlendirmeye alınacak filmlerin listesi, kameraarkası.org sitesinden Hayri Çölaşan’ın yaptığı Kısa Film veritabanı aracılığıyla düzenlendi.

Antalya Sinema Derneği, “Son On Yılın En İyi On Kısa Filmi” oylamasının ardından, seçilen filmlerin yönetmenleriyle yapılacak röportajların kitaplaştırılmasını, ilgili filmlerin ise yurt içinde ve yurt dışında gösterimlerinin yapılmasını planlıyor.

http://www.antalyasinemadernegi.org/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

5. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Jüri Üyeleri 2 – Ozge Gurel

5. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Jüri Üyeleri

DenizBank ve TÜRSAK Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilen İlk Senaryo İlk
Yazlık Sinema Gecesi’nde Sürpriz İsim: Orhan Pamuk 3 – uskudar da yazlik sinema gunleri basliyor 1a413d4b205ec58174ef161634f024ad4

Yazlık Sinema Gecesi’nde Sürpriz İsim: Orhan Pamuk

Orhan Pamuk’a Söylemeyin Kars’ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var