Antalya Sinema Derneği Film Gösterimlerine Eleştirmen Katkısı

antalyaBugüne kadar Orhan İnce ve Cevahir Çokbilir gibi kısa film yönetmenleriyle söyleşiler yapan, Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer’in Groundhog Day sunumuna ev sahipliği yapan, Vahit Tansoy’un arşivinden filmler izleten, ücretsiz senaryo, kurgu ve film yapım atölyelerini sürdüren Antalya Sinema Derneği yeni bir film izleme etkinliği başlatıyor.

Sinema, sanat ve düşünce alanında belirli isimleri olan insanlardan alınan öneriler doğrultusunda film gösterimleri yapacak olan dernek, Uygar Şirin, Murat Tolga Şen, Özgür Bakar, Erdem Tepegöz, Murat Erşahin gibi isimlerden öneriler aldı. Etkinlik, birçok önemli isimden öneriler alınarak sürdürülecek.

7 Ocak Çarşamba günü saat 19:00’da Uygar Şirin’in önerdiği Moonrise Kingdom filmiyle başlayacak olan film gösterimleri, her Çarşamba yeni bir öneriyle, herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Filmin gösteriminden önce Uygar Şirin ve Wes Anderson hakkında kısa bir bilgi verilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Cam Piramit – Düden Salonu’nda yapılacak etkinliğe tüm sinemaseverler davetlidir.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir