Antalya Sinema Derneği Film Gösterimlerine Eleştirmen Katkısı 1 –

Antalya Sinema Derneği Film Gösterimlerine Eleştirmen Katkısı

29 Aralık 2014

antalyaBugüne kadar Orhan İnce ve Cevahir Çokbilir gibi kısa film yönetmenleriyle söyleşiler yapan, Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer’in Groundhog Day sunumuna ev sahipliği yapan, Vahit Tansoy’un arşivinden filmler izleten, ücretsiz senaryo, kurgu ve film yapım atölyelerini sürdüren Antalya Sinema Derneği yeni bir film izleme etkinliği başlatıyor.

Sinema, sanat ve düşünce alanında belirli isimleri olan insanlardan alınan öneriler doğrultusunda film gösterimleri yapacak olan dernek, Uygar Şirin, Murat Tolga Şen, Özgür Bakar, Erdem Tepegöz, Murat Erşahin gibi isimlerden öneriler aldı. Etkinlik, birçok önemli isimden öneriler alınarak sürdürülecek.

7 Ocak Çarşamba günü saat 19:00’da Uygar Şirin’in önerdiği Moonrise Kingdom filmiyle başlayacak olan film gösterimleri, her Çarşamba yeni bir öneriyle, herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Filmin gösteriminden önce Uygar Şirin ve Wes Anderson hakkında kısa bir bilgi verilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Cam Piramit – Düden Salonu’nda yapılacak etkinliğe tüm sinemaseverler davetlidir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Arnold, Zombi Kızına Babalık Yapıyor! 2 – Maggie002

Arnold, Zombi Kızına Babalık Yapıyor!

Arnold Schwarzenegger ve Abigail Breslin’in başrolünde olduğu korku filmi ”Maggie”den
Senarist 26 Şubat'ta Sinemalarda! 3 – Senarist

Senarist 26 Şubat’ta Sinemalarda!

‘’Şeytanın tüm insanlığı azdırmak için yaptığı tek şeyin; kulaklarına kötülüğü