Apple TV+ Gözünü Oscar'a Dikti! 1 – maxresdefault 1

Apple TV+ Gözünü Oscar’a Dikti!

17 Haziran 2019

Önümüzdeki sonbahar aylarında online streaming platformu Apple TV+’ın açılışını yapacak olan Apple’ın yeni bir hedefi olduğu ortaya çıktı. New York Post’un haberine göre Apple, filmleriyle Akademi Ödülleri’ne sahip olmak için strateji üretmenin peşinde bulunuyor.

Apple, online streaming platformu kuracağını açıkladığı zamandan itibaren, Amazon, Netflix, Hulu ve hala açılışını yapmamış olan Disney+ ile yarış içerisinde olacağı tahmin edilmeye başlanmıştı. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Netflix’te gösterime sunulan Roma filmi, Akademi Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerinin sahibi olmuştu. Apple’ın da Netflix gibi filmlerini Akademi benzeri prestijli ödüllere sunmayı hedeflediği ortaya çıktı. Apple, 6 adet düşük bütçeli film üzerinde çalışıldığını açıklamıştı. Apple bilindiği üzere J.J. Abrams ve Steven Spielberg gibi önemli isimleri kolaylıkla platformuna çekmeyi başarmıştı. Şimdi ise 6 yeni film için yüksek standartlı yönetmenlerle anlaşma yapmak üzere çalışıldığı söylentiler arasında bulunuyor. Her proje için 5 milyon dolar ile 30 milyon dolar arasında bütçe ayıran Apple, söylentilere göre yönetmen arayışı içerisine girmiş bulunuyor. Ayrıca Dallas Buyers Club, Boy Erased ve BlackKklansman benzeri senaryolara bakındıkları da söylenilenler arasında yer alıyor.

Sonbahar aylarında açılışını yapacak olan online streaming platformu Apple TV+’ta yer alacak projeler arasında Jennifer Aniston, Steve Carell ve Reese Witherspoon’u buluşturan “The Morning Show”; Steven Knight’ın yaratıcısı olduğu, Francis Lawrence’ın yönetmenliğinde olan, Jason Momoa ve Alfre Woodard başrollü “See”; “Outlander”da imzası bulunan Ron Moore tarafından ekrana taşınan ve alternatif bir boyutta geçen uzay filmi “For All Mankind”; kendini keşfetmeye çalışan bir kızı anlatan ve Hailee Steinfeld’ın başrolünde yer aldığı “Dickinson” bulunuyor.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-89672/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Nightflyers’tan Fragman ve Görüntüler! 2 – batch 1532073777 NUP 181483 0054

Nightflyers’tan Fragman ve Görüntüler!

Netflix’in George R. R. Martin'in romanından uyarlanan psikolojik gerilim dizisi
Korku Sokağı Üçlemesi Resmi Fragman 3 – Fear Street Korku Sokagi 3

Korku Sokağı Üçlemesi Resmi Fragman

Üç Film. Üç Hafta. Sonsuz Bir Dehşet! Netflix, tüyler ürpertici